19.05.2020

Najczęściej sprzedawane marki aut w Polsce 2020

Ogłoszenia samochodów osobowych w roli głównej z Audi, BMW a może Oplem czy Fiatem? Które samochody są w czołówce najczęściej wystawianych aut na sprzedaż? Na podstawie naszych danych pochodzących z Autoplac sporządziliśmy zestawienie, które obnaża całą prawdę o rynku sprzedaży aut w Polsce. 

Serwis Autoplac to miejsce, w którym użytkownicy aplikacji Yanosik oraz komisy samochodowe mogą dodawać ogłoszenia z autami na sprzedaż, a nabywcy mogą szukać nowych i używanych samochodów do zakupu. Ten mechanizm oraz odpowiedni system analizy anonimowych danych Big Data umożliwiają nam analizę trendów na polskim rynku sprzedaży. W pierwszej kolejności przyjrzeliśmy się markom samochodów, które w największej częstotliwości są wystawiane na sprzedaż. 

Jaki jest wynik naszej analizy? Jak się okazuje najchętniej wystawiane na sprzedaż są samochody marki Fiat. Drugie miejsce należy do Opla, z kolei trzecia pozycja na podium przypadła autom marki Hyundai. W wielkiej piątce znalazły się także Suzuki i Ford. Top najczęściej sprzedawanych marek aut zamykają: Jeep, Honda, Volkswagen, Kia oraz Audi. Ciekawym zjawiskiem jest to, że w pierwszej dziesiątce nie znalazły się chociażby takie auta jak Renault (11 miejsce), BMW (12 miejsce) czy Skoda (19 miejsce). 

Zestawienie najczęściej sprzedawanych aut obrazuje grafika poniżej. 

Skoro znamy zwycięzców, to warto także sprawdzić jakie marki znajdują się na szarym końcu rankingu najczęściej wystawianych ogłoszeń samochodów osobowych. W serwisie Autoplac na ostatnim miejscu znalazły się: SsanYong, Rover, Land Rover, Daihatsu, Smart, Porsche czy Saab. Pośrodku zestawienia są z kolei takie auta jak Volvo, Mazda, Seat, Nissan czy Citroen. 

Szukacie auta dla siebie? Zobaczcie nasze propozycje.

Ogłoszenia sprzedaży Fiat: https://autoplac.pl/?brandId=25 

Ogłoszenia sprzedaży Opel: https://autoplac.pl/?brandId=53

Ogłoszenia sprzedaży Hyundai: https://autoplac.pl/?brandId=29 

Ogłoszenia sprzedaży Suzuki: https://autoplac.pl/?brandId=69

Ogłoszenia sprzedaży Ford: https://autoplac.pl/?brandId=26 

Ogłoszenia sprzedaży Jeep: https://autoplac.pl/?brandId=33

Ogłoszenia sprzedaży Honda: https://autoplac.pl/?brandId=27 

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen: https://autoplac.pl/?brandId=76

Ogłoszenia sprzedaży Kia: https://autoplac.pl/?brandId=34

Ogłoszenia sprzedaży Audi: https://autoplac.pl/?brandId=9 

Ogłoszenia sprzedaży BMW: https://autoplac.pl/?brandId=11

Ogłoszenia sprzedaży Renault: https://autoplac.pl/?brandId=60 

Ogłoszenia sprzedaży Skoda: https://autoplac.pl/?brandId=65 

29.07.2020

Korzystasz z AKoL w prowadzeniu swojego komisu samochodowego? Dodaj teraz swoje ogłoszenie na autoplac.pl zupełnie za darmo!

Portal autoplac.pl rozpoczął współpracę z AkoL - popularnym oprogramowaniem dla komisów samochodowych.
30.06.2020

Diesel czy benzyna - jaki jest najczęstszy wybór kierowców?

na podstawie ogłoszeń o sprzedaży samochodów w Autoplac stworzyliśmy zestawienie najczęściej kupowanych samochodów z uwzględnieniem rodzaju silnika. Co częściej znajduje się na “zakupowej liście” Polaków: diesel czy benzyna?
04.06.2020

Sprzedaż i kupno aut jest teraz jeszcze łatwiejsze! Nowe funkcje na Autoplac

Z projektem Autoplac wystartowaliśmy 11 kwietnia. Od tego czasu wprowadziliśmy kilka kluczowych zmian, które stanowią ogromne ułatwienie zarówno dla osób sprzedających samochody, jak i kupców. Teraz o wiele łatwiej odszukać swoje wymarzone auto, a także prościej dodać profesjonalne ogłoszenie. Czego dokładnie dotyczą nowości?