04.06.2020

Sprzedaż i kupno aut jest teraz jeszcze łatwiejsze! Nowe funkcje na Autoplac

Z projektem Autoplac wystartowaliśmy 11 kwietnia. Od tego czasu wprowadziliśmy kilka kluczowych zmian, które stanowią ogromne ułatwienie zarówno dla osób sprzedających samochody, jak i kupców. Teraz o wiele łatwiej odszukać swoje wymarzone auto, a także prościej dodać profesjonalne ogłoszenie. Czego dokładnie dotyczą nowości? 

Yanosik Autoplac to serwis, który umożliwia sprzedaż aut, ale także ich kupno. Ogłoszenia sprzedaży samochodów jako jedyne w Polsce są tutaj darmowe i bez limitów czasowych, a także zawierają informacje o zweryfikowanym numerze VIN, wynikach przeglądów technicznych czy przebiegu z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Jednak to nie koniec usprawnień, które zagwarantowaliśmy naszym użytkownikom. 

Kupno auta online - łatwiejsze filtrowanie ogłoszeń 

W pierwszej kolejności przebudowaliśmy system filtrów. Mianowicie wprowadziliśmy wyszukiwanie przez lokalizację czy rodzaj skrzyni biegów z podziałem na manualną i automatyczną. W nowościach znalazła się także funkcja filtrowania ogłoszeń, które zawierają zweryfikowaną historię pojazdów. Co więcej, takie oferty zostały oznaczone etykietą CEPiK, by były jeszcze bardziej widoczne dla użytkownika. To duże ułatwienie dla osób, które szukają auta używanego czy też nowego. W ten sposób mogą potwierdzić wiarygodność danych z ogłoszenia.

Sprzedaż samochodu - ogłoszenia z profesjonalnymi zdjęciami  

Sprzedaż auta nie należy do najprostszych czynności.  Dlatego wprowadziliśmy pewne udogodnienia, które dotyczą także sprzedawców samochodów. Funkcja ta pomaga w robieniu zdjęć sprzedażowych. Szczególnie teraz kiedy sprzedaż przeniosła się w głównej mierze do internetu, bardzo ważna jest oprawa wizualna ogłoszeń sprzedaży aut. Zanim klient umówi się na spotkanie, to najpierw chce zobaczyć auto online w całej okazałości. To właśnie dlatego wprowadziliśmy funkcję, która ułatwi sprzedawcy zadanie i wskaże jak zrobić dobre zdjęcie. Jak to dokładnie działa? 

W momencie wystawiania ogłoszenia, po przejściu do sekcji dodawania zdjęć wyświetla się przewodnik w formie nakładki. Podpowiada on w jakim obszarze powinien znaleźć się samochód, by zdjęcie wyglądało profesjonalnie, a także od jakiej strony wyjdzie dobre ujęcie samochodu. Sprzedawca otrzymuje wskazówki tj. rzut prawego przodu, rzut lewego przodu, prawy tył czy lewy tył. Dzięki temu osoba sprzedająca samochód buduje profesjonalny wizerunek wizualny, a to w efekcie może zaowocować zwiększonym zainteresowaniem wśród kupujących. Prawda, że to proste? 

Zastanawiasz się nad sprzedażą auta używanego? Zapraszamy do skorzystania z Autoplac, gdzie ogłoszenia sprzedaży samochodów są widoczne dla milionów użytkowników aplikacji Yanosik i nie tylko. 

23.11.2020

Czym jest deklaracja PCC-3?

Kupiłeś samochód. Pamiętasz o konieczności sporządzenia umowy kupna-sprzedaży, o polisie OC oraz rejestracji auta w urzędzie. To jednak nie wszystko. Do Twoich obowiązków należy również złożenie deklaracji PCC-3 oraz zapłacenie podatku.
16.11.2020

Ile kosztuje rejestracja auta?

Jeśli już kiedyś zmieniałeś auto, to wiesz doskonale, że na kosztach poniesionych przy jego zakupie się nie kończy. Wejście w posiadanie nowego samochodu wiąże się bowiem z innymi opłatami, do których zalicza się m.in. polisa OC, podatek od czynności cywilnoprawnych, czy rejestracja pojazdu. Dziś zajmiemy się tą ostatnią kwestią.
06.11.2020

Na czym polega leasing?

Hasło “leasing” najprawdopodobniej jest Ci znane - często pojawia się bowiem w reklamach telewizyjnych oraz używane jest przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Czy zastanawiałeś się jednak, na czym dokładnie polega?