30.06.2020

Diesel czy benzyna - jaki jest najczęstszy wybór kierowców?

Decydując się na kupno samochodu kierowcy muszą podjąć szereg ważnych decyzji. Jedną z nich jest chociażby wybór silnika. Pod rozwagę należy wziąć wytrzymałość, poziom hałasu jaki emituje, a przede wszystkim późniejsze rachunki. Co częściej znajduje się na “zakupowej liście” Polaków: diesel czy benzyna? Oto nasze najnowsze zestawienie.

Jak powszechnie wiadomo kierowcy dzielą się na zwolenników diesla i benzyny. W internecie można znaleźć szereg informacji na temat zalet i wad każdego z rozwiązań. Ciężko jednak doszukać się analizy, która pokaże procentowy rozkład kupna aut z poszczególnymi typami silników. Dlatego na podstawie ogłoszeń o sprzedaży samochodów w Autoplac stworzyliśmy zestawienie najczęściej kupowanych samochodów z uwzględnieniem rodzaju silnika. W badaniu wzięliśmy pod uwagę jedynie ogłoszenia, które zostały zostały zaktualizowane jako “sprzedane”. Jak zatem przedstawiają się nasze wyniki? 

Diesel a benzyna - co się lepiej sprzedaje?  

Rozkład procentowy kupionych samochodów na platformie Autoplac z podziałem na rodzaj napędzania przedstawia się następująco: 

  • 65% diesel, 
  • 33% benzyna,
  • 9 % lpg, 
  • 2% hybryda, 
  • 1% elektryczne.

Jak widać powyżej nadal dużym zainteresowaniem w Polsce cieszą się samochody z silnikiem diesla. Polacy zapewne cenią w nich oszczędność (szczególnie w przypadku częstych, długich tras), ich dużą wytrzymałość oraz większą moc np. w pokonywaniu stromych zboczy czy przejazdach z dużym obciążeniem. Na polskiej scenie nie brakuje jednak zwolenników aut napędzanych benzyną. Dlaczego? Powodami mogą być: niższa cena ogólna samochodu, większa dynamika przy częstych zmianach prędkości (szybko wchodzi na obroty) czy też emituje mniej hałasu i drgań. Trzecie miejsce należy do aut z zamontowaną instalacją gazową, której głównym plusem jest duża oszczędność na tankowaniu. Najmniej popularne nadal są nowe rozwiązania takie jak hybrydy oraz auta elektryczne. 

Skoro wiadomo jakie są najnowsze trendy przy zakupie aut to warto przejrzeć ogłoszenia samochodów osobowych z podziałem na rodzaj silnika. Sprawdź nasze oferty, które posegregowaliśmy w poszczególne kategorie. Być może wśród nich znajdziesz samochód swoich marzeń! 

Auta diesel do 10 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=DIESEL&priceTo=10000 

Auta diesel do 15 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=DIESEL&priceTo=15000 

Auta diesel do 20 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=DIESEL&priceTo=20000 

Auta diesel do 30 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=DIESEL&priceTo=30000 

Auta na benzynę do 10 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=GASOLINE&priceTo=10000 

Auta na benzynę do 15 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=GASOLINE&priceTo=15000 

Auta na benzynę do 20 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=GASOLINE&priceTo=20000 

Auta na benzynę do 30 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=GASOLINE&priceTo=30000 

Auta na gaz do 10 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=LPG&priceTo=10000 

Auta na gaz do 15 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=LPG&priceTo=15000 

Auta na gaz do 20 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=LPG&priceTo=20000 

Auta na gaz do 30 tys. https://autoplac.pl/?fuelType=LPG&priceTo=30000 

Auta elektryczne https://autoplac.pl/?fuelType=EV 

Auta hybryda https://autoplac.pl/?fuelType=HYBRID 

******

Autoplac to platforma, za pomocą której użytkownicy aplikacji Yanosik oraz komisy samochodowe mogą dodawać ogłoszenia z autami na sprzedaż, a nabywcy mogą szukać nowych i używanych samochodów do zakupu. Tutaj znajdziesz oferty ze zweryfikowanym numerem VIN, przebiegiem prosto z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a wszystko to bez żadnych dodatkowych opłat oraz limitów czasowych. 

29.07.2020

Korzystasz z AKoL w prowadzeniu swojego komisu samochodowego? Dodaj teraz swoje ogłoszenie na autoplac.pl zupełnie za darmo!

Portal autoplac.pl rozpoczął współpracę z AkoL - popularnym oprogramowaniem dla komisów samochodowych.
30.06.2020

Diesel czy benzyna - jaki jest najczęstszy wybór kierowców?

na podstawie ogłoszeń o sprzedaży samochodów w Autoplac stworzyliśmy zestawienie najczęściej kupowanych samochodów z uwzględnieniem rodzaju silnika. Co częściej znajduje się na “zakupowej liście” Polaków: diesel czy benzyna?
04.06.2020

Sprzedaż i kupno aut jest teraz jeszcze łatwiejsze! Nowe funkcje na Autoplac

Z projektem Autoplac wystartowaliśmy 11 kwietnia. Od tego czasu wprowadziliśmy kilka kluczowych zmian, które stanowią ogromne ułatwienie zarówno dla osób sprzedających samochody, jak i kupców. Teraz o wiele łatwiej odszukać swoje wymarzone auto, a także prościej dodać profesjonalne ogłoszenie. Czego dokładnie dotyczą nowości?