Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
24.08.2021

Przygotowania do 4 fali pandemii trwają! Jakie kupić drugie auto? Doradzamy

O prawdopodobieństwie nadejścia czwartej fali pandemii mówi się już od dłuższego czasu. Obecnie prognozuje się, że już za chwilę zawita do naszego kraju. Polacy chcąc się odpowiednio przygotować i zadbać o swoje bezpieczeństwo decydują się na zakup dodatkowego samochodu do swojego gospodarstwa domowego. Takie rozwiązanie to nie tylko większy komfort, ale również możliwości. Jakie drugie auto świetnie się sprawdzi w Waszym domu? Podpowiadamy. 

Polacy coraz intensywniej szukają samochodu 

W trakcie pierwszej fali pandemii branża motoryzacyjna bardzo mocno ucierpiała. Obostrzenia związane z ryzykiem zarażenia się koronawirusem, które wprowadzono na całym świecie, poskutkowały wstrzymaniem produkcji samochodów lub całkowitym jej zawieszeniem. Utrudnienia również dotknęły handlarzy zagranicznymi autami, którzy w tym czasie nie mogli sprowadzać pojazdów z zagranicy do naszego kraju. 

Obecnie sytuacja uległa zmianie i branża motoryzacyjna przeżywa rozkwit. Coraz więcej rodaków poszukuje samochodów używanych, które stanowiłyby drugi pojazd w gospodarstwie domowym. 

- Obserwujemy w Autoplac rosnące zainteresowanie zakupem samochodu wśród Polaków. Coraz więcej osób obserwuje konkretne oferty sprzedaży, a także decyduje się na kontakt ze sprzedającym. Już w czerwcu odnotowaliśmy większą liczbę klientów, a w lipcu możemy już mówić o dwukrotnym wzroście zainteresowania ofertami sprzedaży aut używanych – komentuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Według danych z CEPiK liczba nowych rejestracji samochodów w czerwcu wzrosła o 24,96%, w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku. Mowa o samochodach osobowych oraz dostawczych do 3,5 t. Instytut SAMAR szacuje również, że w skali roku liczba nowych aut wzrośnie o 12% w przypadku osobówek i o 17,4% samochodów dostawczych, w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Jakie samochody chcemy kupować? 

Dane z CEPiK wykazują, że łączna liczba samochodów osobowych i dostawczych, które zostały zarejestrowane w czerwcu 2021 roku, to 51 138 sztuk. Najczęściej kupowane są modele Toyoty – Yaris oraz Corolla (+57,76% vs. 2020). Na drugim miejscu podium znalazła się Skoda Octavia i Fabia (+13,16% vs. 2020), a na trzecim Volkswagen (+39,81% vs 2020). 

- Klienci Autoplac w ostatnim półroczu wybierali samochody spośród modeli Toyoty, głównie Yaris i Corolli, a także Hyundai Tucson i Kia Sportage. Daje nam to wniosek, że modele Toyoty są najczęściej kupowane jako drugi model samochodu do gospodarstwa domowego. Z kolei SUV-y od Hyundai i Kia to zastępstwo dla pierwszego auta, który przestał już wystarczać swoim właścicielom, być może z powodu powiększenia rodziny – mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Toyota to idealny drugi samochód! 

- Toyota posiada wiele zalet. Wśród Polaków bardzo dużą popularnością cieszy się model Toyoty Corolli w wersji sedan. Jest bardziej elegancki, a do tego praktyczny. Zapewnia dużo miejsca na kolana z tyłu, a także ma świetnie wyposażone wnętrze. Nowa Toyota Corolla oferuje całkiem dużo ciekawych opcji, takich jak LED z aktywnymi światłami drogowymi maskującymi nadjeżdżające auta, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika w kombi oraz ekran head-up wyświetlany bezpośrednio na szybie – mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Toyota Corolla oferuje nam do wyboru modele z silnikiem benzynowym 1.2 turbo lub 1.6, w wersji hybrid 1.8 lub 2.0. Moc maksymalna pojazdów zasilanych benzyną to 130 KM, z kolei w wersji ekologicznej to 180 KM. Max prędkość, którą rozwiniemy z silnikiem benzynowym. Wynosi 200 km/h, a w wersji hybrydowej 180 km/h. Do setki rozpędzimy się w 9,3 s (1.2 turbo), 9,7 s (1.6 benzyna), 10,9 s (hybryda 1.8) i 7,9 s (hybryda 2.0). 

Zużycie paliwa dla silników benzynowych to 5,6 l/100 km, z kolei dla hybryd 3,3 – 3,7 l/100 km. 

Toyota Yaris oferuje nam kilka wersji silników 3- i 4-cylindrowych: 1.0 VVT-i, 1.33 Dual VVT-i, 1.5 Dual-VVT-iE, 1.8 GRMN, Hybryda i 1.4 D-4D. Dla fanów największej mocy przeznaczony jest silnik 1.8 GRMN oferujący 212 KM, hybryda to moc 100 KM, a silniki benzynowe 1.0 VVT-to moc 69 lub 72 KM. 

Podstawowa wersja Toyoty Yaris proponuje swoim użytkownikom maksymalną prędkość 155 km/h, a przy silniku 1.8 GRMN aż 230 km/h. Rozpędzimy się do setki w 15,3 s w podstawowej wersji, a przy GRMN już w 6,3 s. 

- Toyota Yaris to świetne rozwiązanie na dodatkowy samochód w gospodarstwie domowym, którym głównie będziemy się przemieszczać po mieście. Średnie spalanie tego modelu to 6-7 l/100 km/ Jednak, jeśli zależy nam na większej liczbie podróży poza miastem, wówczas polecam wybrać model z 2017 roku, o mocy 111 KM – doradza Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Podejmując decyzję o rozszerzeniu domowego parku samochodowego weźcie pod uwagę swoje potrzeby. Zastanówcie się, czy drugim autem będzie jeździć głównie do pracy, czy również w dalsze trasy. W przypadku pierwszego zapotrzebowania wystarczy Wam Toyota Yaris, z kolei w drugim wariancie już lepiej wypadnie Toyota Corolla, która mniej pali oraz ma większą moc i pojemność.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt