Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
02.02.2022

Jak sprawdzić numer VIN w samochodzie?

Jak sprawdzić numer VIN w samochodzie? Numer VIN to indywidualny identyfikator, który posiada każdy samochód. Na jego podstawie można poznać historię używanego pojazdu, przed zakupem. Sprawdzanie numeru VIN w samochodzie nie jest zawsze takie samo. Jak to zrobić poprawnie? Podpowiadamy! 

Numer VIN jest bardzo ważny 

VIN, czyli Vehicle Identification Number to numer identyfikacyjny pojazdu. Jest niepowtarzalny dla każdego samochodu, a dzięki niemu można poznać historię używanego auta i pobrać szczegółowy raport na jego temat. 

W serwisie Autoplac oferujemy Wam możliwość pobrania dokładnego raportu dotyczącego historii pojazdu, który wpadł Wam w oko, właśnie na podstawie numeru VIN. Możecie się dowiedzieć z niego, jakie naprawy przebyło auto, jaki jest jego realny przebieg oraz czy sprzedawca nie ukrywa żadnych ważnych informacji. 

O tym, jak sprawdzić numer VIN i czego się dowiemy na jego podstawie, opowiada Wam Marcin, na naszym kanale YouTube – zajrzyjcie tutaj

Jak wygląda raport na podstawie VIN z Autoplacu? 

Na pierwszej stronie raportu znajdziecie podsumowanie stanu pojazdu – dotyczy ono przebiegu, uszkodzeń, kradzieży i przeznaczenia. Wszystkie dane są zweryfikowane i jeśli auto nie ma żadnej ukrytej historii, to w raporcie zobaczycie głównie kolor zielony. 

W raporcie warto zwrócić uwagę na historię eksploatacji pojazdu. Znajdziecie w niej informacje o serwisowaniu, przebiegu, rejestracji, a także datę produkcji. 

W dalszej części czekają na Was informację o historii zdarzeń auta, w której znajdziecie odnotowane zdarzenia drogowe z udziałem pojazdu. Kolejną sekcją są odczyty przebiegu, w których znajdziecie wartości przebiegów z różnych źródeł. 

W raporcie jest również sekcja z informacjami o wyposażeniu pojazdu, która stanowi odzwierciedlenie danych znajdujących się w ogłoszeniu w naszym serwisie. 

Raport eksperta w Autoplac 

Wiecie, że w naszym portalu możecie również kupić raport eksperta? Taki specjalista stworzy dla Was raport, bez względu na to gdzie znajduje się dane auto. Oczywiście nie musicie jechać razem z nim. Nasi wykwalifikowani specjaliści zajmą się wszystkim dla Was. 

Rzeczoznawca w swoim raporcie już na początku zwraca uwagę na najważniejsze elementy, które zauważył podczas faktycznych, fizycznych, oględzin pojazdu. To właśnie tutaj znajdziecie dopisane informacje w zakresie uszkodzeń np.: tapicerki, czy nadwozia, a także napraw, które są widoczne dla eksperta. 

Pomiar powłoki lakierniczej dostarcza wielu informacji 

Nasi rzeczoznawcy przeprowadzają również pomiar powłoki lakierniczej. Pozwala to na wykazanie przebytych przez pojazd napraw i ich zakresu. Im grubsza powłoka lakieru, tym większe prawdopodobieństwo, że znajduje się na niej dodatkowa warstwa, nałożona w trakcie naprawy. Oczywiście grubsza warstwa lakieru nie musi zaraz oznaczać poważnej naprawy, może być kosmetyczna. O tym również informuje w raporcie nasz specjalista. 

Poza tym, rzeczoznawca sprawdza również wnętrze i zapisuje w raporcie wszelkie uszkodzenia, które w nim znajdzie. To samo robi z zewnętrzną częścią pojazdu. Dokładne informacje na temat stanu obu zamieszcza w raporcie dla klienta. 

Próba ruchowa rzeczoznawcy 

Eksperci z Autoplac sprawdzają również pojazd w trakcie ruchu. W dostępnych pakietach usługi do wyboru klienta są dwa warianty – jazda w warunkach parkingowych lub miejskich. Pozwala to sprawdzić, jak działają wszystkie najważniejsze układy oraz silnik pojazdu. 

To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza dla klientów, którzy nie mogą sami udać się w miejsce sprzedaży pojazdu. Inaczej można ocenić auto z opisu lub zdjęć, a inaczej w trakcie jazdy nim. 

Ta usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów i wielu z nich ją sobie chwali. Rzeczoznawca w trakcie jazdy sprawdza poprawność pracy pojazdu, a gdy ujawni jakiekolwiek nieprawidłowości, to notuje je w raporcie do wiadomości klienta. Dodatkowo zamieszcza również dokumentację fotograficzną – auto można obejrzeć z każdej strony, a także zobaczyć na zdjęciach miejsca uszkodzenia, które podane są w raporcie rzeczoznawcy. 

Pamiętajcie by regularnie zaglądać na nasz kanał YouTube! Zamieszczamy mnóstwo ciekawych filmów ze świata motoryzacji i Autoplacu. Zapraszamy!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendy
Silnik widlasty czy rzędowy - który lepszy? Sprawdź czym się różnią
07.04.2021

Silnik widlasty czy rzędowy - który lepszy? Sprawdź czym się różnią

Nie bez powodu to właśnie silnik jest nazywany sercem samochodu – to najważniejszy i najbardziej skomplikowany element każdego pojazdu. To właśnie dzięki niemu maszyna jest w stanie wykonywać pracę i bezpiecznie poruszać się po drodze. Nie każde auto posiada jednak taki sam napęd – często mówi się o wyborze pomiędzy silnikiem widlastym i rzędowym. Sprawdź czym się różnią i co musisz o nich wiedzieć.
Sprawdzamy, jak wypada Polska na tle Europy – ile mamy samochodów w kraju
12.01.2022

Sprawdzamy, jak wypada Polska na tle Europy – ile mamy samochodów w kraju

W Polsce stale wzrasta liczba samochodów. Coraz więcej osób docenia komfort i elastyczność, które oferuje posiadanie własnego auta. Zwłaszcza w dobie pandemii Polacy chętniej korzystają ze swoich pojazdów, a niektórzy nawet rozglądają się za dokupieniem kolejnego. Jak wypadamy w kontekście liczby samochodów w kraju, na tle innych państw europejskich?
Poznaj samochód hybrydowy – czy warto go kupić?
14.04.2021

Poznaj samochód hybrydowy – czy warto go kupić?

Przy wyborze odpowiedniego auta bardzo często słyszy się o opcji „hybrydowej”. Ta potoczna nazwa samochodu hybrydowego kryje w sobie nowoczesną technologię, która pozwala na połączenie dwóch rodzajów silników – i to w jednej maszynie! Ze względu na sporą oszczędność takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, a wielu kierowców zastanawia się nad zakupem właśnie pojazdu spalinowo-elektrycznego. Czym jest samochód hybrydowy i jakie są jego zalety? Sprawdź!