search

 

Autoplac.pl Blog

19.03.2021

Poznaj samochód hybrydowy – czy warto go kupić?

Przy wyborze odpowiedniego auta bardzo często słyszy się o opcji „hybrydowej”. Ta potoczna nazwa samochodu hybrydowego kryje w sobie nowoczesną technologię, która pozwala na połączenie dwóch rodzajów silników – i to w jednej maszynie! Ze względu na sporą oszczędność takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, a wielu kierowców zastanawia się nad zakupem właśnie pojazdu spalinowo-elektrycznego. Czym jest samochód hybrydowy i jakie są jego zalety? Sprawdź!
12.03.2021

Silnik widlasty czy rzędowy - który lepszy? Sprawdź czym się różnią

04.03.2021

Turbosprężarka. Jak działa i do czego tak naprawdę służy?

18.02.2021

Dzień Baterii: auta elektryczne w Polsce, czyli napięcie powoli rośnie…

Dziś (18 lutego) obchodzimy Dzień Baterii. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się dokładniej rynkowi samochodów elektrycznych w Polsce. Ile takich pojazdów jeździ obecnie po naszych drogach? W której części kraju są one najczęściej wystawiane na sprzedaż? Ile średnio trzeba zapłacić za taki samochód? Zachęcamy do przeczytania naszego raportu.
28.01.2021

Kredyt samochodowy – sprawdź, zanim wybierzesz!

Jak myślisz o kredycie to włos jeży się na głowie? Spokojnie nie jest to nic strasznego. Wystarczy odpowiednia wiedza. Sprawdź jakie są rodzaje kredytów samochodowych, co oferuje rynek i jakie są podstawowe różnice między leasingiem a kredytem.
21.01.2021

Audi - historia, która zapiera (wy)dech!

Historia, którą musi znać każdy fan motoryzacji. Jeżeli nie kojarzysz takiego nazwiska jak August Horch - koniecznie przeczytaj artykuł.
14.01.2021

Fastback czy liftback? Jakie są różnice i jaką wersję wybrać.

Fastback czy liftback odwieczny dylemat każdego kierowcy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze.
29.12.2020

Skrzynia biegów – jakie mamy opcje i co wybrać?

Skrzynia biegów to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów każdego zmotoryzowanego pojazdu. Sprawdź, jakie są główne opcje i jaka będzie najlepsza dla Ciebie.
23.11.2020

Czym jest deklaracja PCC-3?

Kupiłeś samochód. Pamiętasz o konieczności sporządzenia umowy kupna-sprzedaży, o polisie OC oraz rejestracji auta w urzędzie. To jednak nie wszystko. Do Twoich obowiązków należy również złożenie deklaracji PCC-3 oraz zapłacenie podatku.
Artykułów na stronę
1 - 9 z 26