Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
08.03.2022

Kobiety i samochody – czym kierują się panie przy wyborze auta?

Dziś Dzień Kobiet! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was artykuł o tym, czym kierują się kobiety przy wyborze swojego przyszłego samochodu. Możecie nie wiedzieć, ale są one bardziej pragmatyczne niż mężczyźni. Nas to nie dziwi, od zawsze podziwiamy wielozadaniowość kobiet i to, jak potrafią określić swoje rzeczywiste potrzeby. Jesteście ciekawi, jakie czynniki wpływają na zakup auta przez panie? Sprawdźcie! 

Kobiet kierowców wciąż przybywa 

Na pewno zwróciliście uwagę na to, że na polskich drogach jest coraz więcej pań za kółkiem. I to wspaniały widok! Kobiety są bardzo uważnymi kierowcami, doskonale obserwują otoczenie i przewidują sytuacje na trasie. Pragmatyzm kobiet objawia się nie tylko w prowadzeniu samochodu, ale również przy jego wyborze. 

Panie zdecydowanie mocniej koncentrują się na swoich potrzebach i znają swoje możliwości finansowe. Co ciekawe, coraz częściej rezygnują z małych i praktycznych samochodów z minimalnym wyposażeniem, na rzecz dużych SUV-ów lub kombi. 

Co jest ważne dla kobiet wybierających auto? 

Ocena samochodu kobiecym okiem wygląda zupełnie inaczej niż u panów. Dla pań bardzo istotnym jest dodatkowe wyposażenie, jak np.: zestaw głośnomówiący, który zapewnia bezpieczną jazdę, czujniki parkowania, a także tempomat czy system automatycznego zatrzymywania się przed przeszkodą. 

Bezpieczeństwo to podstawa i kobiety za kierownicą zdecydowanie w nią inwestują. Taka postawa zasługuje wyłącznie na pochwałę! 

Średnio, kobiety kupując używane auto, przeznaczają na zakup ok. 20 tys. zł. Zdecydowana większość wybiera pojazdy ze stażem do 10 lat. W 2021 roku trend zakupu młodszego auta u kobiet jeszcze bardziej się umocnił, a nawet część z pań poszukujących nowego samochodu, zdecydowała się na nowy pojazd z salonu. 

Jakie nadwozie cenią kobiety? 

Najpopularniejszym wyborem nadwozia wśród kobiet jest hatchback, kombi oraz SUV. Najczęściej wybieranym rodzajem zasilania pojazdu jest benzyna. Panie również preferują automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła. 

Polki stawiają na markę Opel, a dokładniej Opel Astra. Srebrnoszary pojazd jest ich najczęstszym wyborem, w drugiej kolejności biel, a na trzecim miejscu czerń. Wbrew stereotypom, panie nie kupują samochodów ze względu na kolor, ale nie da się ukryć, że i ten może mieć wpływ na ostateczną decyzję o zakupie. 

Dealerzy drżą, gdy do salonu przyjeżdża kobieta! 

I mają ku temu powody. Według badania „Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków” zrealizowane przez KANTAR TNS na zlecenie PZWLP, aż 59% kobiet uważa, że zakup używanego samochodu, który spełnia ich oczekiwania, jest trudny, ale możliwy. 48% ankietowanych pań uważa, że auta mogą być bardzo dobre, ale trzeba umieć je wyszukać. 

Zgodnie z wynikami badania, dla kobiet największe znaczenie ma stan techniczny (85%), udokumentowany rzeczywisty przebieg auta (85%), pełna dokumentacja serwisowa i napraw blacharsko-lakierniczych (73%). 

Panie nie boją się inwestować swojego czasu w poszukiwania używanego pojazdu. W przeciwieństwie do panów, dokładnie sprawdzają ogłoszenia, analizują historię oraz parametry pojazdów. Chcą mieć pewność, że ten model, który wybiorą dokładnie spełni ich oczekiwania. Według ankietowanych w badaniu KANTAR pań, aż 47% z nich wie, że znalezienie dobrego auta używanego to proces, który zajmuje od 1 miesiąca do 3. Dla porównania, tylko 39% panów zgadza się z tą opinią. 

Kobiety mają konkretne oczekiwania względem przyszłego pojazdu. Chcą by je spełnił w 100% i nie boją się poświęcić swojego czasu na dokładny przegląd ofert. A my chętnie je w tym wesprzemy! Nie tylko dziś, gdy przypada Dzień Kobiet, ale zawsze mogą na nas liczyć! 

Drogie Panie, dziękujemy że jesteście odpowiedzialne za kółkiem, wiecie czego chcecie od swojego pojazdu, a także że inspirujecie nas mężczyzn, do bycia jeszcze lepszymi kierowcami!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt