tiledesk-icon
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
tiledesk-icon
29.05.2020

OC a marka samochodu. Jakie auto kupić, by nie płacić krocie za ubezpieczenie?

Czy prawdą jest, że właściciele BMW muszą liczyć się z droższym OC? Jakich aut nie kupować, by nie wydać majątku na obowiązkowe ubezpieczenie? Prezentujemy zestawienie, które podsumowuje jakim markom samochodów są najczęściej przypisywane wysokie koszty OC, a jakim przypadają niższe składki. 

OC samochodu gdzie sprawdzić? 

Aplikacja Yanosik jest już narzędziem, które nie tylko informuje swoich użytkowników o aktualnej sytuacji na drodze, ale także daje możliwość sprawdzenia wysokości OC i AC u różnych ubezpieczycieli. Porównywarka cen OC w aplikacji Yanosik pojawia się po zeskanowaniu kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego, dzięki czemu kierowca zwolniony jest z wpisywania poszczególnych informacji niezbędnych do wyliczenia składki ubezpieczenia. Poprzez analizę poszczególnych czynników możemy analizować OC pod wieloma kątami. Prześwietliliśmy zatem aspekt: marka samochodu a OC. 

Auta z najdroższym OC 

Zacznijmy od aut, których właściciele płacą dużo za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. W tym przypadku listę otwierają marki tj. Lexus, dla której mediana cen za OC wynosi 1039 zł, następnie kierowcy BMW - 1030 zł oraz Infinity - 986 zł. Z ciekawostek: marka Mercedes znalazła się dopiero na 15 miejscu. Zatem kierowcy BMW płacą więcej za OC niż właściciele prestiżowego Mercedesa.  Szczegółowy spis znajdziecie na grafice poniżej.

Kupując samochody z powyższej listy trzeba liczyć się z wysokimi kosztami stałymi związanymi z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Tańsze OC na samochód mają “zarezerwowane” właściciele innych aut. Jakich? 

Marki aut z tańszym OC 

Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym markom motoryzacyjnym i ich medianie cen za OC. Stawkę otwierają takie marki aut jak: Fiat - mediana 618 zł, Renault - 632 zł, Nissan - 662 zł, Opel i Seat - 643 zł, Toyota - 667 zł, Kia - 669, Skoda 686 zł, Peugeot - 692 zł, Volkswagen - 698 zł. 

W kategorii powyżej 700 zł za OC znalazły się natomiast:  Ford - 714 zł,  Citroen - 704 zł, Audi - 729 zł, Mini - 729 zł, Honda - 730 zł, Mazda 750 zł, Alfa Romeo - 760 zł. 

OC samochodu przez internet

W obecnej sytuacji najlepiej sprawdzać ceny OC bez wychodzenia z domu. W tym przypadku idealnie sprawdzają się porównywarki. W aplikacji Yanosik znajdziecie taką opcję w zakładce OC/AC. Po dodaniu auta (skanowanie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego auta) można prześledzić jakie ceny mają Wam do zaoferowanie różne ubezpieczalnie. 

Chcecie przejrzeć najnowsze ogłoszenia samochodów? Sprawdźcie je na stronie Autoplac.pl. Oferty z podziałem na marki samochodów znajdziecie poniżej. 

Ogłoszenia sprzedaży Fiat: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Renault: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Nissan: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Opel: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Seat: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Toyota: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży KIA: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Skoda: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Peugeot: kliknij TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen: kliknij TUTAJ

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia