Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
05.04.2022

Skąd wziąć pieniądze na nowy samochód?

Zakup samochodu to nie lada wydatek. Dodatkowo do ceny pojazdu należy doliczyć szereg innych opłat związanych z tym zakupem. Do nich zaliczają się między innymi OC, przegląd, potencjalne naprawy w przypadku używanych aut oraz koszty przerejestrowania, zarejestrowania i zakup nowych płynów eksploatacyjnych i filtrów samochodowych. Z całości wychodzi niezła kwota, na którą nie zawsze możemy sobie pozwolić lub brakuje nam funduszy. Skąd wziąć pieniądze na nowy samochód? 

Jak Polacy chcą kupować samochody? 

Wciąż rośnie zainteresowanie zakupem samochodów używanych, choć chętnych jest znacznie mniej. Dane IBM SAMAR podsumowują, że 20% osób badanych w czerwcu deklaruje zakup auta w najbliższych 3 miesiącach. Co ciekawe, większość woli kupić samochód używany – 55% ankietowanych, na nowy zdecyduje się 44%. 

W jakich kwotach Polacy chcą kupować samochody? 

Większość badanych z raportu IBM SAMAR (56%) planuje zakupić samochód w przedziale cenowym do 50 tysięcy złotych. Natomiast 31% deklaruje, iż chce kupić auto w kwocie od 50 do 100 tysięcy złotych. To znacznie więcej osób, niż w zeszłym roku, gdzie tę grupę stanowiło 28% badanych. 

Z kolei na zakup aut w przedziale cenowym od 100 do 150 tysięcy złotych deklaruje 11%, mniej niż w 2020 roku, w którym było to 13% badanych Polaków. 

Za kwotę powyżej 150 tys. zł auto chce kupić zaledwie 3% ankietowanych. 

Jakie auta chcą kupić Polacy? 

Dane IBM SAMAR podkreślają, że badani Polacy chcą kupić głównie auta używane. Największym zainteresowaniem cieszą się 5-letnie samochody (22%), 8-letnie (11%) oraz 10-letnie (23%). Co ciekawe, na zakup wysłużonego 10-letniego pojazdu decyduje się najwięcej osób. Jednak 77% badanych uważa, że bardzo trudno jest kupić dobre auto, bez ukrytych wad. 

Nowy samochód możesz wziąć w leasing konsumencki 

To forma kredytu, która jest przeznaczona dla osób prywatnych chcących kupić nowy samochód. Samochód spłacasz tylko w części i nie musisz go wykupywać. Możesz je oddać do dealera, bezkosztowo wymienić na inny lub zatrzymać płacąc jednorazowo lub na raty. 

Leasing daje ogromne możliwości, nie wymaga wpłaty własnej, a samochód możesz zmieniać na nowy, nawet co 2,3 lub 4 lata. Minusem może być wyłącznie ograniczenie w przebiegu auta, gdyż te jest narzucane przez firmę oferującą leasing. 

Skorzystaj z finansowania na Autoplac! 

Wspierając wszystkich zainteresowanych zakupem używanego samochodu, wprowadziliśmy funkcję finansowania w Autoplac. Wystarczy kliknąć w ogłoszeniu opcję o możliwościach finansowania, wypełnić niezbędne formularze i zapoznać się z ofertami pożyczki na dany pojazd. Nasz serwis współpracuje z z PKO Bank Polski, BNP Paribas, Kasa Stefczyka, Millenium Bank, Alior Bank, Santander, Santander Consumer Bank, Bank Pekao. 

Po wysłaniu wniosku o finansowanie, pieniądze na koncie pojawią się już w 24h. 

Zakup samochodu to niemały wydatek. Zarówno w przypadku nowego auta z salonu, jak i używanego. W Autoplac chętnie wesprzemy Cię w zakupie wymarzonego samochodu! Skorzystaj z naszej nowej funkcji finansowania i sprawdź, jakie masz możliwości.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia