Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
07.06.2021

Włoskie marki samochodów. Historia

Włochy to kraj, który wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z pyszną pizzą, makaronem czy winem. Piękną pogodą i wakacjami. Miastami, po których krocząc aż czujemy piętno historii. Włochy to kraj, który dał światu takie osoby jak Michał Anioł, Roberto Benigni czy Gianluigi Buffon. I w końcu Włochy dały nam niezapomniane auta, marki rozpoznawalne na całym świecie. Dziś opowiemy Wam o początkach największej włoskiej piątki. 

Alfa Romeo 

Firma powstała w 1910 roku w Mediolanie, jako A.L.F.A, co jest akronimem od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. Początków przedsiębiorstwa można jednak doszukiwać się już na cztery lata wcześniej, kiedy to Alexandre Darracq założył w pobliżu stolicy Lombardii firmę sprzedającą samochody marki Darracq. Niestety kilka lat później Alexandre popadł w kłopoty finansowe i jego firma została wykupiona przez przedsiębiorców, którzy nazwali firmę A.L.F.A. W 1918 roku Nicola Romeo przejął firmę, a jego nazwisko posłużyło za drugi człon nazwy firmy. 

Co ciekawe Alfa Romeo od samego początku mocno utożsamia się z Mediolanem. Logo marki to herb Mediolanu oraz herb rodu Visconti. Auta marki Alfa Romeo najbardziej znane są w czerwonym kolorze. Szeroką ofertę na samochody używane osobowe Alfa Romeo znajdziecie na autoplac.pl.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.autoplac.android&hl=en_GB&gl=US&referrer=blogautoplac

Ferrari 

Enzo Ferrari od 18 roku życia pracował w warsztatach samochodowych, był również kierowcą testowym i wyścigowym, nawet w zespole Alfa Romeo. To wszystko działo się jeszcze zanim sam zaczął produkować samochody sportowe marki Ferrari. Na początku powstał zespół wyścigowy Scuderia Ferrari, w której jeżdżono Alfa Romeo. Przedsiębiorstwo Ferrari powstało w 1938 roku, a pierwszy samochód wyścigowy marki Ferrari powstał w 1947 roku. Ferrari zdecydowane kojarzymy z kolorem czerwonym i czarnym koniem. To z całą pewnością pewne auto, a oferty na auta Ferrari możecie sprawdzić w naszym serwisie.

Fiat 

Już w 1899 roku firma Fabbrica Italiana Automobili Torino została założona przez trzydziestu udziałowców, między innymi przez porucznika kawalerii Giovanni Angellego, który później został dyrektorem generalnym spółki. Co ciekawe marka Fiat od bardzo wczesnych lat powiązana jest z Polską. Już w 1921 roku rozpoczęła się budowa fabryki samochodów w Warszawie. Inwestycja została niedługo później jednak przerwana. Dziesięć lat później w Państwowych Zakładach Inżynierii w Warszawie rozpoczęło się montowanie Fiata 508 i Fiata 621. Oczywiście nad Wisłą kojarzy się przede wszystkim model 126p, produkowany w Bielsku-Białej oraz Tychach od 1973 roku. 

Lamborghini 

Ferruccio Lamborghini pochodził z rodziny rolniczej, a po II Wojnie Światowej zajął się montażem traktorów.  Z czasem firma była największym producentem maszyny we Włoszech i Ferruccio pozwolił sobie na zakup Ferrari 250 GT. Nie podobało mu się jednak działanie niektórych podzespołów, głównie sprzęgła i postanowił spotkać się z Enzo Ferrarim. Ten nie był jednak zainteresowany rozmową, czym pewnie uraził dumę Ferruccia. Lamborghini postanowił więc produkować samochody sportowe, a dziś chyba każdy na słowo "Lamborghini" wyobraża sobie przede wszystkim żółte superauto. Przejrzyj Lamborghini na sprzedaż.

Maserati 

Zanim Alfieri Maserati założył firmę produkującą samochody sportowe, najpierw pracował dla firmy Isotta Fraschini, był mechanikiem i kierowcą testowym, później przez chwilę pracował w Argentynie, a gdy już założył Società Anonima Officine Alfieri Maserati w 1914 roku, to najpierw w ramach firmy produkował części wojskowe podczas I Wojny Światowej. Alfieri miał doświadczony team fachowców, bowiem miał aż pięciu braci związanych z motoryzacją. Pierwszy samochód marki Maserati wyjechał z ich stajni w 1926 roku. Było to Tipo 26. Pewne używane auta marki Maserati znajdziecie na autoplac.pl

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt