Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem

Auta zabytkowe to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Samochody kolekcjonerskie przyciągają nienaganną stylistyką, piękną historią oraz wyjątkowym smakiem tradycyjnej motoryzacji. Zabytkowe samochody to nie tylko hobby, ale prawdziwa pasja. Stare auta wymagają zaangażowania i są najczęściej projektami na długie lata. Chcesz zacząć swoją przygodę z klasykami? A może interesujesz się mechaniką pojazdową i szukasz starych samochodów do remontu na sprzedaż? W naszej bazie znajdziesz prawdziwe klasyki motoryzacji.

Po jakim czasie samochód staje się zabytkiem?

Samochody zabytkowe to pojazdy, które mają co najmniej 25 lat, a ich produkcja została zakończona przynajmniej 15 lat temu. Z kolei auta kolekcjonerskie powinny posiadać minimum 75% oryginalnych podzespołów. Nie jest to jednak regułą. Za klasyki motoryzacji uznawane są także pojazdy jeszcze nie tak dawno użytkowane, ale prezentujące inną epokę motoryzacji. W naszej bazie znajdziesz zarówno youngtimery, czyli auta wyprodukowane w latach 1981-1990, jak i bardziej wiekowe oldtimery.

Decyzję o rejestracji klasyka motoryzacji podejmuje wojewódzki konserwator zabytków, który wydaje charakterystyczne żółte tablice. Właściciel auta kolekcjonerskiego ma zakaz niszczenia lub wprowadzania modyfikacji w pojeździe. Każdą wykonaną naprawę musi zgłaszać konserwatorowi zabytków. Ponadto jest zobowiązany korzystać z usług warsztatów specjalizujących się w modernizacji klasyków i aut zabytkowych.

Czy warto inwestować w zabytkowe auta?

Samochody zabytkowe to przede wszystkim doskonała inwestycja i sposób lokowania kapitału. W które stare auta opłaca się inwestować? Dużym zainteresowaniem cieszą się zabytkowe samochody sportowe. Jest to dosyć kosztowna inwestycja, która pozwala generować realne zyski. Klasyki motoryzacji i auta zabytkowe na przykład z USA często uczestniczą w tematycznych zjazdach oraz są wynajmowane na imprezy okolicznościowe. Amerykańskie samochody zabytkowe są również wdzięcznym obiektem sesji fotograficznych. Inwestując w klasyki, możesz rozwijać swoją pasję, ale także generować środki na utrzymanie i dalszą rozbudowę kolekcji. Pamiętaj, że zadbane stare auta nie tracą na wartości. Z wiekiem ceny klasyków motoryzacji będą coraz wyższe, co może zapewnić pokaźny zwrot z inwestycji.

Najlepsze samochody kolekcjonerskie

W naszym serwisie znajdziesz zabytkowe auta od kolekcjonerów z całego kraju. Korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki, łatwo określisz interesujące Cię parametry lub wybierzesz szukany przez Ciebie model. Mamy duży wybór starych aut marki Mercedes, Volkswagen, Volvo, Cadillac i wiele, wiele innych. Wypróbuj także naszą aplikację mobilną, dzięki której będziesz na bieżąco sprawdzać nowe auta kolekcjonerskie pojawiające się na portalu. Wszystkie ogłoszenia zawierają opis oraz zdjęcia. Każde auto zabytkowe możesz dokładnie sprawdzić, zamawiając raport rzeczoznawcy. Na stronie znajdziesz także kalkulator, dzięki któremu wybierzesz najkorzystniejszą opcję finansowania kolekcjonerskiego auta.

Planujesz sprzedać samochody zabytkowe ze swojej kolekcji? Za pomocą aplikacji w 5 prostych krokach możesz dodać ogłoszenie do serwisu. Wykup dodatkowo raport rzeczoznawcy, aby zwiększyć zainteresowanie ofertą.

Znajdź wyselekcjonowane auta zabytkowe. Zacznij swoją przygodę z klasykami motoryzacji lub kup kolejne perełki do posiadanej już kolekcji.

Pokaż więcej
OsoboweChips usuwania pojazdu
ZabytkoweChips usuwania pojazdu

Zabytkowe samochody osobowe (504)

Oferty

1 - 24 z 504 znalezionych ogłoszeń
Sortuj wg
Domyślne
Wiadomość