12.05.2020

Jakimi samochodami jeżdżą Polacy? Oto popularne auta w Polsce

Czy legendarny w Polsce Passat faktycznie jest tak popularny jak wszyscy o tym mówią? Jakich roczników jest najwięcej? Zestawienie pochodzące z systemu Yanosik przedstawia popularne marki samochodów wśród Polaków. 

W aplikacji Yanosik, oprócz cennych informacji o fotoradarach, remontach czy wypadkach, można także znaleźć funkcję dodawania samochodu poprzez prosty mechanizm skanowania kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać zniżkę na ubezpieczenie OC za bezpieczny styl jazdy, porównać oferty różnych ubezpieczycieli czy po prostu sprawdzić jaka jest historia pojazdu. Gromadzone przez nas anonimowe informacje pozwalają określić popularne modele aut wśród użytkowników Yanosika. Oto wyniki analizy.

Popularne samochody w Polsce - TOP 5

Jak się okazuje najpopularniejszym autem Polaków jest… Volkswagen Passat! Jednak liczne przesłanki mają odzwierciedlenie w danych. Kolejnym popularnym samochodem w Polsce jest Audi A4, Trzecie miejsce zajął Volkswagen Golf. W TOP 5 najpopularniejszych aut znalazły się również Opel Astra oraz Ford Focus. 

Skoro wiadomo jakie są popularne auta, to warto sprawdzić jaki jest średni wiek samochodów w Polsce. 

Dominacja starych aut 

Wiek aut w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia. Niestety nadal w Polsce dominują stare samochody. Najpopularniejszy wiek aut osobowych w kraju to kolejno 15, 16 i 14 lat. Nowe pojazdy do 3 lat stanowią zaledwie 1,2% wszystkich aut dodanych w aplikacji Yanosik. Jeśli weźmiemy pod uwagę przedziały czasowe, to najczęściej spotykane są samochody produkowane w latach 1998 – 2008 r. Szczegóły znajdują się na poniższej grafice.

Zastanawiasz się nad kupnem nowego lub nowszego auta? Sprawdź nasze oferty na Autoplac.pl  

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen Passat: https://autoplac.pl/?brandId=76&modelId=2031

Ogłoszenia sprzedaży Audi A4: https://autoplac.pl/?brandId=9&modelId=1108

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen Golf: https://autoplac.pl/?brandId=76&modelId=2024

Ogłoszenia sprzedaży Opel Astra: https://autoplac.pl/?brandId=53&modelId=1736

Ogłoszenia sprzedaży Ford Focus: 

https://autoplac.pl/?brandId=26&modelId=1394

 

24.09.2020

Samochód używany - jak w prosty sposób podnieść jego wartość?

Myślisz o sprzedaży swojego samochodu, ale obawiasz się, że nikt nie będzie chciał go kupić? Nie wiesz co zrobić, aby ogłoszenie z Twoim autem wyróżniało się na tle innych? Mamy na to radę! Sprawdź!
10.08.2020

Nowa funkcja - zarejestruj się na Autoplac.pl i zarządzaj ogłoszeniami z poziomu strony

Do tej pory dodawanie ogłoszeń do bazy Autoplac.pl możliwe było jedynie z poziomu aplikacji Yanosik. Jednak od teraz mamy również rozwiązanie dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjny sposób dodawania ofert sprzedaży aut.
29.07.2020

Korzystasz z AKoL? Dodaj teraz swoje ogłoszenie na autoplac.pl zupełnie za darmo!

Portal autoplac.pl rozpoczął współpracę z AkoL - popularnym oprogramowaniem dla komisów samochodowych.