19.05.2020

Najczęściej sprzedawane marki aut w Polsce 2020

Ogłoszenia samochodów osobowych w roli głównej z Audi, BMW a może Oplem czy Fiatem? Które samochody są w czołówce najczęściej wystawianych aut na sprzedaż? Na podstawie naszych danych pochodzących z Autoplac sporządziliśmy zestawienie, które obnaża całą prawdę o rynku sprzedaży aut w Polsce. 

Serwis Autoplac to miejsce, w którym użytkownicy aplikacji Yanosik oraz komisy samochodowe mogą dodawać ogłoszenia z autami na sprzedaż, a nabywcy mogą szukać nowych i używanych samochodów do zakupu. Ten mechanizm oraz odpowiedni system analizy anonimowych danych Big Data umożliwiają nam analizę trendów na polskim rynku sprzedaży. W pierwszej kolejności przyjrzeliśmy się markom samochodów, które w największej częstotliwości są wystawiane na sprzedaż. 

Jaki jest wynik naszej analizy? Jak się okazuje najchętniej wystawiane na sprzedaż są samochody marki Fiat. Drugie miejsce należy do Opla, z kolei trzecia pozycja na podium przypadła autom marki Hyundai. W wielkiej piątce znalazły się także Suzuki i Ford. Top najczęściej sprzedawanych marek aut zamykają: Jeep, Honda, Volkswagen, Kia oraz Audi. Ciekawym zjawiskiem jest to, że w pierwszej dziesiątce nie znalazły się chociażby takie auta jak Renault (11 miejsce), BMW (12 miejsce) czy Skoda (19 miejsce). 

Zestawienie najczęściej sprzedawanych aut:

Skoro znamy zwycięzców, to warto także sprawdzić jakie marki znajdują się na szarym końcu rankingu najczęściej wystawianych ogłoszeń samochodów osobowych. W serwisie Autoplac na ostatnim miejscu znalazły się: SsanYong, Rover, Land Rover, Daihatsu, Smart, Porsche czy Saab. Pośrodku zestawienia są z kolei takie auta jak Volvo, Mazda, Seat, Nissan czy Citroen. 

Szukacie auta dla siebie? Zobaczcie nasze propozycje.

Ogłoszenia sprzedaży Fiat: https://autoplac.pl/?brandId=25 

Ogłoszenia sprzedaży Opel: https://autoplac.pl/?brandId=53

Ogłoszenia sprzedaży Hyundai: https://autoplac.pl/?brandId=29 

Ogłoszenia sprzedaży Suzuki: https://autoplac.pl/?brandId=69

Ogłoszenia sprzedaży Ford: https://autoplac.pl/?brandId=26 

Ogłoszenia sprzedaży Jeep: https://autoplac.pl/?brandId=33

Ogłoszenia sprzedaży Honda: https://autoplac.pl/?brandId=27 

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen: https://autoplac.pl/?brandId=76

Ogłoszenia sprzedaży Kia: https://autoplac.pl/?brandId=34

Ogłoszenia sprzedaży Audi: https://autoplac.pl/?brandId=9 

Ogłoszenia sprzedaży BMW: https://autoplac.pl/?brandId=11

Ogłoszenia sprzedaży Renault: https://autoplac.pl/?brandId=60 

Ogłoszenia sprzedaży Skoda: https://autoplac.pl/?brandId=65 

10.08.2020

Nowa funkcja - zarejestruj się na Autoplac.pl i zarządzaj ogłoszeniami z poziomu strony

Do tej pory dodawanie ogłoszeń do bazy Autoplac.pl możliwe było jedynie z poziomu aplikacji Yanosik. Jednak od teraz mamy również rozwiązanie dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjny sposób dodawania ofert sprzedaży aut.
29.07.2020

Korzystasz z AKoL? Dodaj teraz swoje ogłoszenie na autoplac.pl zupełnie za darmo!

Portal autoplac.pl rozpoczął współpracę z AkoL - popularnym oprogramowaniem dla komisów samochodowych.
30.06.2020

Diesel czy benzyna - jaki jest najczęstszy wybór kierowców?

na podstawie ogłoszeń o sprzedaży samochodów w Autoplac stworzyliśmy zestawienie najczęściej kupowanych samochodów z uwzględnieniem rodzaju silnika. Co częściej znajduje się na “zakupowej liście” Polaków: diesel czy benzyna?