Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
01.02.2024

Historia pojazdu za darmo w Autoplac - to możliwe!

Historia pojazdu jest niezwykle ważna, zarówno dla właściciela, sprzedawcy, jak i kupującego. Aby ją poznać wystarczy znać rejestrację lub numer VIN auta i na jego podstawie wygenerować raport z historią pojazdu. Dzięki współpracy z carQ, w Autoplac i Yanosik, możesz to zrobić za darmo. Za dodatkową opłatą pobierzesz rozszerzony raport ekspercki, który zawiera więcej kluczowych informacji oraz historię szkód. Poznajcie szczegóły!

Numer VIN w samochodzie – dlaczego jest taki ważny?

Numer VIN to inaczej Numer Identyfikacyjny Pojazdu, jest prawie jak PESEL dla każdego samochodu. Nadają go producenci i umieszczają w różnych miejscach w pojeździe, najczęściej na podszybiu lub bocznym słupku, od strony kierowcy.

Numer VIN jest niezwykle ważny, bo umożliwia wygenerowanie raportu z historią pojazdu, w którym zawartych jest mnóstwo cennych informacji o przeszłości samochodu.

Teraz zrobisz to jeszcze prościej! Zamiast wpisywania 17 znaków VIN, wystarczy podać numer rejestracji pojazdu, aby pobrać raport o pojeździe. 

Historia pojazdu po VIN - co zawiera?

W podstawowym raporcie historii pojazdu po VIN znajduje się mnóstwo danych, które pochodzą z wiarygodnych źródeł, z całego świata. Informacje, które tam znajdziecie, są m.in. z centralnej bazy ewidencji pojazdów, stacji kontroli pojazdów, towarzystw ubezpieczeniowych, dealerów, leasingodawców, aukcji samochodowych i warsztatów mechanicznych.

Wśród tych danych, znajdziecie informacje o:

 • Parametrach pojazdu – mocy i pojemności silnika, latach produkcji, wersji, ilości miejsc, nadwoziu, itd.
 • Rejestracji – numerze VIN, roku produkcji, datę pierwszej rejestracji, datę ważności polisy OC.
 • Datach przeglądu – datę ostatniego badania technicznego.
 • Realnym przebiegu pojazdu – aktualny stan licznika wraz z historią przebiegów.
 • Normach EURO – które spełnia auto, co pozwoli Wam ustalić, czy w przyszłości wjedziecie nim do Stref Czystego Transportu.
 • Elektronicznej Karcie Ratowniczej Auta – która znacznie skraca czas pracy służb ratunkowych! Karta powinna znajdować się w każdym aucie!
 • Rejestrze Zastawów Skarbowych – dowiecie się, czy pojazd nie stanowi zabezpieczenia należności na rzecz zaległych zobowiązań.
 • Przebiegu – aktualnym stanie licznika oraz historii licznika wraz z informacjami o cofniętych wskazaniach.
 • Zatrzymanie dowodu auta - informacje o elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.
 • Rejestrze pojazdów skradzionych - informacje z baz Policji o zaginięciu lub przywłaszczeniu auta.
 • Pochodzenie pojazdu - czy pojazd został sprowadzony czy pochodzi z polskiego salonu.

Jak wygenerować bezpłatny raport VIN w Autoplac.pl?

Wraz z carQ i Yanosik oferujemy Wam możliwość wygenerowania bezpłatnie podstawowego raportu historii pojazdu, po numerze rejestracji lub VIN.

Możecie go uzyskać poprzez zeskanowanie kodu QR z dowodu rejestracyjnego lub wpisanie ręcznie danych w aplikacji Yanosik, w zakładce Garaż lub na Autoplac.pl, wpisując numer rejestracji lub alternatywnie VIN, w dedykowanym boxie formularza.

W bezpłatnej wersji raportu VIN znajdziecie wszystkie wyżej wspomniane informacje, a jeśli chcecie więcej, to do Waszej dyspozycji są również dwie, rozszerzone-płatne wersje raportów.

Wykup dodatkowy raport VIN na Autoplac.pl

Oferujemy dwie wersje raportów premium, generowanych na podstawie numeru rejestracji lub VIN, przez serwis carQ:

 • Pierwsza wersja, to zestaw informacji podstawowych, który został powiększony o harmonogram rekomendowanych badań i prac serwisowych, zalecanych przez producenta, po osiągnięciu odpowiedniego przebiegu, w cenie 29,90 zł.
 • Druga wersja, to zestaw informacji podstawowych wraz z harmonogramem rekomendowanych badań i prac serwisowych oraz spisem szkód zawierającym koszty napraw i szczegółową listę naprawianych elementów oznaczonych w raporcie, jeśli jest dostępna, w cenie 59,90 zł.

Dlaczego warto mieć raport VIN dla swojego pojazdu?

Posiadanie raportu VIN dla pojazdu to mnóstwo korzyści, zarówno dla właściciela, sprzedawcy, jak i kupującego:

 • Transparentna historia auta – w dokumencie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje z przeszłości pojazdu, a to oznacza, że ryzyko zatajenia ważnych danych lub szkód jest minimalne.
 • Bezpieczniejsza jazda – dzięki wiedzy o kondycji i stanie technicznym pojazdu, spada również ryzyko niespodziewanych awarii, powstałych w wyniku wyeksploatowania podzespołów lub niezauważonego uszkodzenia.
 • Utrzymanie wartości pojazdu – mając dostęp do harmonogramu zalecanych prac serwisowych możecie zadbać o swoje auto w sposób zalecany przez producenta, dzięki czemu utrzymacie jego wysoką wartość i w przyszłości sprzedacie w korzystnej cenie.
 • Ocena wartości pojazdu – jeśli szykujecie auto do sprzedaży, to raport VIN pozwoli na lepsze ocenienie wartości rynkowej pojazdu. Auta z czystą historią są warte znacznie więcej.
 • Łatwa diagnostyka problemów – dzięki znajomości historii pojazdu i jego specyfikacji, znacznie łatwiej będzie można zdiagnozować i rozwiązać ewentualne problemy techniczne.
 • Optymalizacja kosztów – wiedza o parametrach i historii auta pomoże lepiej zrozumieć i zaplanować przyszłe wydatki, związane z eksploatacją, a także umożliwi kierowcy poprawę stylu jazdy, co zmniejszy koszty.
 • Przygotowanie do sprzedaży – jeśli zamierzacie sprzedać swoje auto, to dołączenie do ogłoszenia pełnego raportu VIN znacznie przyspieszy proces.
 • Ułatwienie negocjacji – jeśli kupujecie auto, które ma w swoim ogłoszeniu załączony raport VIN i poznaliście dokładnie jego historię, w której nie wszystko było idealne, macie argumenty do negocjowania ceny.
 • Uniknięcie oszustw – niestety nadal można trafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy zatajają ważne informacje z historii pojazdu. Wygenerowanie raportu VIN pozwoli tego uniknąć! W dokumencie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje. 
NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt