Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
12.05.2020

Jakimi samochodami jeżdżą Polacy? Oto popularne auta w Polsce

Czy legendarny w Polsce Passat faktycznie jest tak popularny jak wszyscy o tym mówią? Jakich roczników jest najwięcej? Zestawienie pochodzące z systemu Yanosik przedstawia popularne marki samochodów wśród Polaków. 

W aplikacji Yanosik, oprócz cennych informacji o fotoradarach, remontach czy wypadkach, można także znaleźć funkcję dodawania samochodu poprzez prosty mechanizm skanowania kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać zniżkę na ubezpieczenie OC za bezpieczny styl jazdy, porównać oferty różnych ubezpieczycieli czy po prostu sprawdzić jaka jest historia pojazdu. Gromadzone przez nas anonimowe informacje pozwalają określić popularne modele aut wśród użytkowników Yanosika. Oto wyniki analizy.

Popularne samochody w Polsce - TOP 5

Jak się okazuje najpopularniejszym autem Polaków jest… Volkswagen Passat! Jednak liczne przesłanki mają odzwierciedlenie w danych. Kolejnym popularnym samochodem w Polsce jest Audi A4, Trzecie miejsce zajął Volkswagen Golf. W TOP 5 najpopularniejszych aut znalazły się również Opel Astra oraz Ford Focus. 

Skoro wiadomo jakie są popularne auta, to warto sprawdzić jaki jest średni wiek samochodów w Polsce. 

Dominacja starych aut 

Wiek aut w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia. Niestety nadal w Polsce dominują stare samochody. Najpopularniejszy wiek aut osobowych w kraju to kolejno 15, 16 i 14 lat. Nowe pojazdy do 3 lat stanowią zaledwie 1,2% wszystkich aut dodanych w aplikacji Yanosik. Jeśli weźmiemy pod uwagę przedziały czasowe, to najczęściej spotykane są samochody produkowane w latach 1998 – 2008 r. Szczegóły znajdują się na poniższej grafice.

Zastanawiasz się nad kupnem nowego lub nowszego auta? Sprawdź nasze oferty na Autoplac.pl  

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen Passat TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Audi A4 TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen Golf TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Opel Astra TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Ford Focus TUTAJ

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt