Napisz
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
01.02.2023

Małe samochody dostawcze - jakie małe auto dostawcze wybrać?

Małe dostawczaki są bardzo popularnym rozwiązaniem zarówno dla większych rodzin, jak i dla małych przedsiębiorców czy przedstawicieli handlowych. Nic w tym dziwnego, w końcu ten rodzaj auta łączy najlepsze cechy osobówek z dużymi pojazdami dostawczymi, gwarantując ogromny komfort kierowcy, jak i sporą ładowność. Sprawdźcie, jakie modele warto poznać bliżej w kategorii małych aut dostawczych.

Małe auto dostawcze – czyli jakie?

Niegdyś małymi dostawczakami były pojazdy klasy B, które zachowywały ich przód. Natomiast od wielu lat konstruuje się oddzielne nadwozia, które są charakterystyczne właśnie dla tej grupy aut.

Małe samochody dostawcze łączą zalety aut osobowych z ładownością większych pojazdów. Tak właściwie to można je umieścić pomiędzy kombi a furgonami o DMC do 3,5 tony. Inaczej również bywają nazywane osobowo-dostawczymi, co nie jest pojęciem mylącym, wręcz przeciwnie, ponieważ doskonale spełniają obydwie funkcje.

Przykładami małych aut dostawczych są choćby: Toyota Proace City, Ford Transit, Renault Kangoo Van czy Citroen Berlingo Van.

Zalety małego auta dostawczego

W małym aucie dostawczym kierowca ma dyspozycji całkiem niezłą przestrzeń ładunkową, którą można zmieniać w zależności od potrzeb. Jedną z możliwych konfiguracji jest ta z 5 fotelami pasażerskimi. Zwykle 3 fotele tylnej kanapy można z łatwością wymontować i powiększyć przestrzeń bagażową.

Poza możliwością elastycznej konfiguracji przestrzeni w małym dostawczaku, do zalet można dodać również jego wszechstronność. To pojazd, który świetnie sprawdzi się zarówno w przestrzeni miejskiej, dla dużej rodziny, czy dla właściciela małej firmy lub przedstawiciela handlowego, którzy będą wozić w nim swoje produkty.

Jak wybrać małego dostawczaka?

Wszystko zależy od przeznaczenia i potrzeb przyszłych właścicieli samochodu użytkowego. Wybierając małe auto dostawcze najlepiej zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów:

  • Liczba miejsc siedzących – większość małych dostawczaków umożliwia szybkie i sprawne wymontowanie foteli pasażerskich, ale w niektórych przypadkach nie ma sensu przepłacać za tę możliwość, jeśli od samego początku wiadomo, że samochodem będą jeździć tylko dwie osoby.
  • Jaka jest ładowność – tutaj należy zadać sobie pytanie: co i jak często będzie przewożone w aucie, czy to będą bagaże rodzinne, małe paczki z zamówieniami czy palety towaru?
  • Silnik oraz spalanie – jak przy każdym aucie, trzeba przeanalizować swoje potrzeby w zakresie spalania paliwa – te jest inne w trasie i w mieście. Należy przyjrzeć się także pracy silnika.
  • Prawdopodobne usterki – nie ma samochodów bezawaryjnych, dlatego warto sprawdzić, jakie typowe usterki występują dla wstępnie wybranych przez Was modeli małych dostawczaków. Warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Ponadto można śledzić raporty traktujące o usterkach, jak np. raport TÜV.
  • Udogodnienia – małe auta dostawcze mają różne wersje wyposażenia, dlatego warto by kierowca wybierał je pod swoje potrzeby.

Jakiego małego dostawczaka warto kupić?

Jaki samochód użytkowy warto kupić? Które z nich warto wziąć pod uwagę? 

Renault Trafic - trzyosobowy dostawczak

Ciekawym wyborem jest Renault Trafic – ma moc 120 KM, jest trzyosobowym autem, które wiele zmieści. Wyposażony w dwulitrowy silnik spala około 6,8 l/100 km. Ma bardzo dobrze zestrojone zawieszenie, a także liczne systemy bezpieczeństwa i wiele udogodnień dla kierowcy.

Ford Transit Custom - pojemny dostawczak

Ford Transit Custom – nieco większy dostawczak, który ma moc 130 KM oraz dwulitrowy silnik o wysokiej kulturze pracy. Zmieści zarówno kilka osób, jak i większe bagaże. Świetnie sprawdzi się dla dużych rodzin czy kilkuosobowego zespołu pracowników.

Ekonomiczna i ładowca - Toyota Proace City

Nowa Toyota Proace City z silnikiem 1.5 litra i 6-stopniową skrzynią manualną spełni oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Ma jedną z największych ładowności w swojej klasie, a do tego jest bardzo ekonomiczna. Auto ma wiele systemów bezpieczeństwa i udogodnień dla kierowcy, takich jak czujnik zmierzchu, technologię Bluetooth, system Start&Stop oraz drzwi z kątem otwarcia 180 stopni.

Jaki mały dostawczak do 10 tysięcy złotych?

Rozważając zakup małego auta dostawczego w przedziale cenowym do 10 tysięcy złotych, warto przyjrzeć się klasykom wśród aut użytkowych.

Mały samochód dostawczy - Volkswagen Caddy

Volkswagen Caddy III – bardzo popularny model, który w Polsce zwykle występuje z jednostką SDI o pojemności 2 litrów. Jego moc to 69 KM, jest bardzo trwały, choć ma dość surowy wygląd. Caddy to auto  bardzo trwałe, znane mechanikom, zatem nie będzie powodować żadnych problemów w zakresie naprawy czy wymiany części. Te również są łatwo dostępne na rynku. Doskonały wybór dla pracowników działów handlowych, kurierów, a nawet małych firm budowlanych.

Opel Combo - niezawodne auto użytkowe

Opel Combo C – z podzespołami dobrze znanej wersji Opel Corsa, jest niezawodnym autem, ma niezłe wyposażenie, ale jest nieco mniej komfortowy niż powyżej opisany Caddy. Często wybierane wersje to te z silnikiem diesla o mocy 75 KM i pojemności 1.3 lub 1.7 l. Spala mniej niż 6 l/100 km.

Fiat Doblo - nowatorski mały dostawczak

Fiat Doblo I – model stworzony z myślą o nowatorskim podejściu do małych dostawczaków. Najpopularniejszą wersją jest ta z silnikiem JTD 1.9, która generuje moc 101 KM. Średnie spalanie utrzymuje się w tym modelu na poziomie 6 – 6,5 l oleju napędowego na 100 km. Mechanicy chwalą Fiata Doblo za trwałość, wyróżniając system napędowy i elektrykę. Znajdziecie w nim również wiele systemów wspomagających kierowcę – ABS, ESP, HBA, ASR.

Citroen Berlingo - popularny wśród dostawczaków

Citroen Berlingo II – znany w środowisku kierowców, nie bez powodu! Wersja 1.6 HDI o mocy 92 KM cieszy się ogromnym uznaniem Polaków. Model spala 6 litrów na 100 kilometrów. Jest mało awaryjnym autem, wygląda bardzo reprezentatywnie, a także zapewnia wysoki komfort kierowcy.
 

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt