Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
19.05.2020

Najczęściej sprzedawane marki aut w Polsce 2020

Ogłoszenia samochodów osobowych w roli głównej z Audi, BMW a może Oplem czy Fiatem? Które samochody są w czołówce najczęściej wystawianych aut na sprzedaż? Na podstawie naszych danych pochodzących z Autoplac sporządziliśmy zestawienie, które obnaża całą prawdę o rynku sprzedaży aut w Polsce. 

Serwis Autoplac to miejsce, w którym użytkownicy aplikacji Yanosik oraz komisy samochodowe mogą dodawać ogłoszenia z autami na sprzedaż, a nabywcy mogą szukać nowych i używanych samochodów do zakupu. Ten mechanizm oraz odpowiedni system analizy anonimowych danych Big Data umożliwiają nam analizę trendów na polskim rynku sprzedaży. W pierwszej kolejności przyjrzeliśmy się markom samochodów, które w największej częstotliwości są wystawiane na sprzedaż. 

Jaki jest wynik naszej analizy? Jak się okazuje najchętniej wystawiane na sprzedaż są samochody marki Fiat. Drugie miejsce należy do Opla, z kolei trzecia pozycja na podium przypadła autom marki Hyundai. W wielkiej piątce znalazły się także Suzuki i Ford. Top najczęściej sprzedawanych marek aut zamykają: Jeep, Honda, Volkswagen, Kia oraz Audi. Ciekawym zjawiskiem jest to, że w pierwszej dziesiątce nie znalazły się chociażby takie auta jak Renault (11 miejsce), BMW (12 miejsce) czy Škoda (19 miejsce). 

Zestawienie najczęściej sprzedawanych aut:

Skoro znamy zwycięzców, to warto także sprawdzić jakie marki znajdują się na szarym końcu rankingu najczęściej wystawianych ogłoszeń samochodów osobowych. W serwisie Autoplac na ostatnim miejscu znalazły się: SsanYong, Rover, Land Rover, Daihatsu, Smart, Porsche czy Saab. Pośrodku zestawienia są z kolei takie auta jak Volvo, Mazda, Seat, Nissan czy Citroen. 

Szukacie auta dla siebie? Zobaczcie nasze propozycje.

Ogłoszenia sprzedaży Fiat TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Opel TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Hyundai TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Suzuki TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Ford TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Jeep TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Honda TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Volkswagen TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Kia TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Audi TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży BMW TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Renault TUTAJ

Ogłoszenia sprzedaży Škoda TUTAJ

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia