Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
29.12.2022

Ranking kradzionych aut w 2022 - które modele kradną najczęściej?

Liczba kradzieży pojazdów w naszym kraju maleje z roku na rok, ale niestety wciąż do nich dochodzi. W pierwszym półroczu tego roku skradziono o 17% mniej samochodów osobowych i dostawczych, aniżeli w tym samym czasie w 2021 roku. Jakie auta kradziono najczęściej? Czy nadal liderem w rankingu złodziei jest Toyota? Sprawdźcie! 

Kradzieże samochodów w Polsce 

Jeszcze pod koniec lat 90-tych w Polsce złodzieje kradli około 70-80 tysięcy pojazdów rocznie. W ubiegłym roku, zgodnie z danymi SAMAR (Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego), w naszym kraju skradziono 7 098 pojazdów osobowych i dostawczych o DMC do 6 ton. W pierwszym półroczu tego roku liczba kradzieży spadła do 3074, co oznacza spadek o 17% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. 

Nie mniej jednak, do kradzieży wciąż dochodzi, a metody złodziei są tak kreatywne i nowoczesne, że niektóre zabezpieczenia nie będą przed nimi chronić. Dlatego wybierając odpowiednią ochronę antykradzieżową, lepiej myśleć kompleksowo i wybrać kilka urządzeń. 

Gdzie w Polsce dochodzi najczęściej do kradzieży samochodów? Raport z 2021 roku 

Większości kradzieży samochodów, w ubiegłym roku, dokonano w Warszawie. W 2021 roku w stolicy zarejestrowano 1 801 skradzionych pojazdów, co stanowi 26,9% wszystkich kradzieży pojazdów! I właśnie w województwie mazowieckim dochodzi do największej liczby tych przestępstw – w 2021 roku prawie 40% (2 848 pojazdów) wszystkich kradzieży miało miejsce w tym regionie. 

Można powiedzieć, że co czwarty pojazdów ginie w stolicy. 

Jakie auta kradną najczęściej? 

W ciągu 6 miesięcy 2022 roku w Polsce odnotowano 3 074 kradzieży samochodów. Liczba przestępstw w całym kraju spadła o 17,1%, w porównaniu do tego samego okresu w 2021 roku. 

W pierwszym półroczu 2022 roku, w Warszawie najczęściej kradzione były samochody marki Toyota (190 sztuk), Hyundai (prawie 100 sztuk), Lexus (51 sztuk) oraz Kia (40 sztuk). W tym czasie, w stolicy łącznie wyrejestrowano 754 pojazdy z powodu kradzieży. To o 23,5% mniej niż w tym samym czasie w 2021 roku. 

Złodzieje wyjątkowo polubili rocznik 2019, co potwierdza powszechną tezę, że zwykle kradzione auta mają 2-3-letni staż. 

W 2021 roku najczęściej kradziona w Polsce była Toyota 

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ japoński producent sprzedaje najwięcej samochodów w naszym kraju. W zestawieniach najczęściej kradzionych modeli tej marki na pierwszym miejscu jest Toyota Corolla – uniwersalne auto, dostępne w wielu wersjach nadwozia (hatchback, sedan i kombi), z dobrym wyposażeniem i o bezawaryjnym charakterze. Nic dziwnego, że zajmuje wysokie miejsce w rankingu najczęściej kradzionych pojazdów. W tym roku skradziono już 116 egzemplarzy tego modelu. 

Toyota RAV4 – to drugi najchętniej wybierany pojazd przez złodziei w Polsce. Masywny SUV w naszym kraju zyskał dużą popularność – ma świetne wyposażenie, zapewnia wysoki komfort w czasie jazdy, a do tego ma niezłą cenę. W 2022 roku skradziono 118 egzemplarzy tego modelu. 

Wśród modeli japońskiego producenta, które są najczęściej kradzione w naszym kraju, znalazła się również Toyota Yaris. To auto, które również możecie bardzo często spotkać na polskich drogach. Jest mało awaryjne, praktyczne, a do tego niewiele pali. Yarisem chętnie jeżdżą zarówno rodziny, jak i single. 

W ubiegłym roku, z powodu kradzieży wyrejestrowano aż 950 pojazdów marki Toyota. 

Hyundai Tucson – w tym roku na 1 miejscu najchętniej kradzionych aut 

To auto z Korei Południowej, które w Polsce cieszy się dużym uznaniem. Ten kompaktowy SUV mieści się w przystępnym przedziale cenowym, co powoduje że wielu kierowców decyduje się na zakup nawet nowego modelu, wprost z salonu producenta. Model Tucson zyskuje popularność od kilku lat w całej Europie, niestety również wśród złodziei. 

W 2022 roku skradziono już 156 sztuk tego modelu w Polsce. 

Fiat Ducato – 2 miejsce wśród najczęściej kradzionych aut w tym roku 

To auto dostawcze, które jest bardzo popularne wśród wielu polskich przedsiębiorców, ale również osób prywatnych. Cieszy się ogromnym uznaniem, ze względu na swój funkcjonalny charakter oraz dobre osiągi. 

W tym roku Fiata Ducato skradziono w liczbie 124 egzemplarzy. 

Jakie auta jeszcze były kradzione najczęściej w tym roku w Polsce? 

Wśród najchętniej kradzionych przez złodziei aut w tym roku znalazły się również: 

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt