Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
20.12.2022

Samochody z filmu Kevin sam w domu

Nie ma możliwości, by święta Bożego Narodzenia odbyły się bez tradycyjnego seansu filmu „Kevin sam w domu”! Dlatego, jeśli już odliczacie dni do obejrzenia w gronie rodzinnym swojego ulubionego świątecznego filmu, to sprawdźcie zestawienie najciekawszych aut, które się w nim pojawiają! 

Furgonetka Harry’ego i Marva 

To najbardziej kultowe auto z pierwszej części filmu! Ta blado szaro-niebieska furgonetka Dodge Ram z 1986 roku, na boku której znajduje się napis Oh-Kay Plumbing and Heating, najpewniej została wcześniej skradziona przez parę złodziei. 

Dodge Ram w wersji VAN z tego rocznika charakteryzował się sześciocylindrowym silnikiem 3,7 l lub V8 5.2 l. Auto było bardzo popularne w latach 90-tych w Ameryce. W 2003 roku zostało zastąpione przez Daimler Chrysler Dodge Sprinterem. 

Pojazd pierwszy raz pojawia się na początku filmu, gdy złodzieje pojawiają się w okolicy domu Kevina planując obrabować jego dom. 

Co ciekawe, w filmie „Kevin sam w domu 4” pojawia się podobna furgonetka, która jest prowadzona przez Marva oraz jego żonę. 

Buick Electra kombi / Buick Estate Wagon i Buick Regal 

Pojawiają się w scenie, w której Kevin zagląda do garażu i widzi zaparkowane samochody swoich rodziców, co utwierdza go w przekonaniu, że utknął sam w domu na Święta… 

Ciekawostka – w oryginalnym scenariuszu pojazdami miały być Ford kombi oraz Ford Taurus, jednak zmieniono je na Buicki, ze względu na wyższą cenę aut, która miała podkreślać status ekonomiczny rodziny Kevina. 

Chevrolet Caprice Blue 

W filmie pojawia się w postaci radiowozu policji w kilku scenach, a co najważniejsze również w tej, w której złodzieje trafiają w ręce funkcjonariuszy. 

Ciekawostka – samochód aktualnie można kupić w postaci kolekcjonerskiego miniaturowego modelu, oczywiście z pełnym brandingiem policji z Illinois z tamtych lat. Dom Kevina znajdował się w Chicago. 

Plymouth Horizon 

Należący do pizzerii samochód Plymouth, z której Kevin zamawia swoją ulubioną pizzę. W filmie prowadzący go kierowca nie przywiązywał większej uwagi do bezpiecznego parkowania i podjeżdżając pod dom z impetem potrąca dekoracyjny posąg, znajdujący się przed schodami. 

Model z 1990 roku charakteryzował się kształtem lusterek zewnętrznych – w poprzednich latach miały kształt koła, w późniejszych zaprojektowano je w formie kwadratu. Co ciekawe, w aucie z tego rocznika zamontowano boczną poduszkę powietrzną dla kierowcy i była ona dostępna wyłącznie w tym modelu. 

Ford Econoline 

Pewnie pamiętacie tę kultową scenę, w której cały zespół Kenosha Knickers gra swoją wersję piosenki świątecznej „Deck the Halls”, a przysłuchuje się temu zrozpaczona matka Kevina? 

Scena odegrana została w ciężarówce Ford Econoline należącej do firmy „Budget Truck Rental”, zajmującej się wynajmem samochodów, również w prawdziwym świecie. Pojazd posłużył mamie Kevina oraz zespołowi grającemu Polkę, pod przewodnictwem Gusa Polińskiego, bezpiecznie wrócić do Chicago z lotniska w Scranton. 

I w ten sposób właśnie mama Kevina dotarła do swojego syna, który został sam w domu na Święta i poradził sobie z ekipą złodziei, planujących obrabować jego dom. 

Planujecie seans „Kevin sam w domu” w te Święta? Dajcie znać, czy wyłapaliście jeszcze inne ciekawe pojazdy w filmie, a także spójrzcie jakie fury jeszcze możecie znaleźć w innych świątecznych filmach.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt