Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
22.12.2022

Świąteczne samochody - jakie auta zobaczymy w popularnych świątecznych filmach?

Święta Bożego Narodzenia nie mają swojego klimatu bez świątecznych filmów. Zgadzacie się z nami? Przygotowaliśmy dla Was ciekawe zestawienie najbardziej interesujących samochodów ze znanych (i lubianych) filmów w klimacie świątecznym. 

„Szklana pułapka” – Chevrolet Impala 

Wiele osób nie uznaje „Szklanej Pułapki” jako filmu świątecznego, ale nie da się nie zauważyć fabuła oscyluje wokół Świąt. W każdym razie, jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w filmie jest Chevrolet Impala z 1980 roku, a dokładniej radiowóz, do którego idzie Powell nucący świąteczną melodię. Chwilę później John McClane dość oryginalnie wita go stwierdzeniem „Witaj na imprezie, kumplu!”. 

Drugim autem z „Szklanej Pułapki”, które być może wyłapało Wasze bystre oko, jest Mercedes-Benz 260E z 1987 roku. Z ciekawostek – auto wyposażone w silnik 2.6 litrowy o mocy 177 KM, mimo wyglądu ociężałego sedana, do setki rozpędza się w 7,8 sekundy, bijąc tym samym Porsche 944 i IROC Camaro. 

„Cztery Gwiazdki” – Range Rover 

W tym świątecznym filmie z Reese Witherspoon i Vince’m Vaughanem, czarny luksusowy Range Rover odgrywa dość istotną rolę. To właśnie w nim para ustala bezpieczne słowo, które miało posłużyć do zasugerowania planu natychmiastowej ucieczki w czasie świąt Bożego Narodzenia w domu ojca aktora. Jesteście ciekawi jakie słowo wybrali? „Jemioła”. 

„The Holiday” – Mini Cooper S 

Zastanawialiście się kiedyś, czy ciężko prowadzi się takie auto, jak Mini Cooper? To spójrzcie jeszcze raz na scenę z Cameron Diaz w filmie „The Holiday”. Amerykanka prowadzająca czerwonego Mini Coopera po zaśnieżonych brytyjskich drogach nie poradziła sobie z tym zadaniem najlepiej. Zwłaszcza, że pierwszy raz jechała „po złej stronie drogi”. 

„Zły Mikołaj” – Chevy Impala Sport Sedan 

Tym autem jeździ tytułowy Zły Mikołaj, którego rolę odgrywa Billy Bob Thornton. Auto z 1969 roku imponuje przede wszystkim swoim stanem technicznym. Można powiedzieć, że właściwie to świąteczny cud, że jeszcze jeździ. Na szczęście, w późniejszych scenach zastąpi je lśniące BMW 740iL. 

„W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju” – Ford Taurus Wagon 

Ach ci Griswoldowie. Chyba każdy lubi obejrzeć ten klasyczny świąteczny film, prawda? Na zachętę przypomnimy Wam scenę, w której Chevy Chase, czyli Clark Griswold, wjeżdża swoim wyłożonym boazerią Fordem Taurusem Wagonem z 1988 roku pod ciężarówkę przewożącą drewno, w drodze na rodzinne ścinanie choinki i utyka pod nią. 

„Love Actually” – Saab 900 

To samochód, w którym Jamie odwozi Aurelię do domu i na lotnisko. Właśnie w nim para próbuje ze sobą rozmawiać, każde w swoim języku – ona mówi do niego po portugalsku, on do niej po angielsku. Odwożenie Aurelii Saabem 900 stało się pewną formą rytuału, który później połączył parę. 

Co ciekawe, samochód jest idealnie dopasowany do swojego właściciela – postać, którą gra Colin Firth ceni sobie komfort, niezawodność i skromność. Nie da się ukryć, że ten model właśnie tak się prezentuje. 

„Kevin sam w domu” – Dodge Ram Van 

Oczywiście to auto złodziejaszków, którzy planują dostać się do domu Kevina. Model Dodge RAM pochodzi z 1986 roku i nosi na sobie logo fikcyjnej firmy hydraulicznej. W oryginale jest to napis „“Oh-Kay Plumbing & Heating, Your Flood Control Experts!”. 

„Wspaniałe życie” – Dodge Brothers 

Ten film z 1946 roku to wręcz świąteczny klasyk! Autem z 1919 roku jeździ w nim George Bailey, bankier, który czuje że przez porzucone marzenia omija go życie. Niestety samochód nie kończy dobrze. Bohater rozbija je o drzewo w ferworze swojej egzystencjalnej udręki. 

Dodge Brothers, którego możecie podziwiać w filmie, to czterodrzwiowy kabriolet, który w późniejszych latach został odrestaurowany i prezentowany w muzeum. Obecnie ma już prywatnego właściciela.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt