Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
24.05.2022

Te auta są najcenniejsze! Dlaczego tak bardzo chcemy je mieć?

Samochody, które wzrastają na wartości wraz z biegiem czasu są niezwykle cennym nabytkiem. Pożądane na rynku, trudne do odnalezienia okazują się inwestycją na lata. Właściciele cenią sobie je nie tylko za wygląd, ale również funkcjonalność. Jakie auta są najcenniejsze? Sprawdźcie! 

Doskonałe technicznie: Audi V8 

Model Audi V8 z lat 1988-1994 uznaje się za jedno z największych osiągnięć inżynierów. Zanim pojawiło się A8 to właśnie ten model był uznawany za flagowy. To elegancki sedan z silnikiem V8, którego niektóre modele miały manualną sześciobiegową skrzynię biegów. 

To bardzo rzadki model luksusowego sedana, który jest poszukiwany przez kolekcjonerów na całym świecie. Jeśli jesteś jego właścicielem, to wiedz, że to bardzo nisko awaryjne auto, które będzie Ci wiernie służyć latami. 

Awangardowa limuzyna: BMW 540i 

To tańszy model BMW, niż popularne BMW M5. Uznawane za luksusową limuzynę był dostępny w wariancie ośmiocylindrowym przez kilka lat. Ten model jest bardzo rzadki i występuje okazjonalnie w Europie i USA. 

Król szos lat 80-tych: Volvo 740 Turbo 

Kto by się spodziewał, że samochód z 1986-1990 roku może być równie szybki jak Porsche? Na pewno nie młodzież, która na sam widok tego pojazdu ziewała. A jednak – Volvo 740 Turbo to praktyczne auto, które ma ekscytujące osiągi. Jego wartość stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by z biegiem czasu miało to ulec zmianie. 

Najlepszy SUV na świecie: Toyota Land Cruiser 

Wielu fanów SUV-ów na pewno się z nami zgodzi, że Toyota wymiotła konkurencję na rynku w kwestii konstrukcji tego modelu pojazdu. Toyota Land Cruiser J80 świetnie łączy prostotę z praktycznością. Z kolei model J100 jest bardziej luksusowy, stworzony z myślą o dłuższych podróżach, ale i z uwzględnieniem konkretnego off roadu. 

Oba modele mają wysoką wartość rezydualną, nawet te auta, które zwiedziły krańce świata obecnie są warte co najmniej 40 tys. euro. 

Pożądany przez entuzjastów motoryzacji: Jaguar XK8 

To debiutant lat 90-tych, które podbijał w wersjach coupe lub kabriolet. Pojazd o różnych pojemnościach silnika i udogodnień odpowiadał potrzebom większości właścicieli. To model, który był jednym z pierwszych najnowocześniejszych Jaguarów. Kolekcjonerzy nadal chętnie go poszukują, a jego wartość to nie mniej niż 15 tys. euro.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia