Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
01.04.2022

Wynająć czy kupić auto? Co wybierają Polacy?

Posiadanie samochodu na własność to ogromny komfort, ale również większe zobowiązanie finansowe. W świetle rosnącej popularności wynajmu aut w różnych wariantach, Polacy coraz chętniej decydują się na to rozwiązanie, aby uniknąć dodatkowych kosztów i zobowiązań. Jakie auta najchętniej wynajmują nasi rodacy? 

Rośnie popularność wynajmu samochodu 

Alternatywnym rozwiązaniem dla posiadania samochodu jest jego wynajęcie. Obecnie na rynku funkcjonują różne formy tego procesu, począwszy od najmu aut na godziny, skończywszy na wariancie długoterminowym. I nie da się ukryć, że kierowcy coraz częściej decydują się na to rozwiązanie, gdyż jest bardzo elastyczne, a do tego korzystne. 

Wynajem samochodu pozwala również na wybór odpowiedniego modelu pojazdu. To świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na wynajęciu, np.: bardziej luksusowego auta na daną okoliczność albo terenowego na wyjazd off roadowy. 

Jak wygląda wynajem samochodu? 

Wszystko zależy od oferty firmy. Jedne specjalizują się wyłącznie w wynajmowaniu aut dostawczych lub vanów na godziny, a inne z kolei oferują wynajem na dni, tygodnie, a nawet miesiące pojazdy z każdej kategorii. 

Wiele osób decyduje się na wynajem samochodu, ze względu na proste formalności, brak konieczności wykonywania przeglądu, napraw, serwisu i opłacenia ubezpieczenia. I ma to również wpływ na decyzję o wynajmie bardziej luksusowych modeli, których utrzymanie kosztowałoby bardzo dużo. Nie każdy kierowca może sobie przecież pozwolić na posiadanie luksusowego BMW, którego koszty utrzymania są ogromne. 

Jakie auta najchętniej wynajmują Polacy? 

Okazuje się, że wśród najpopularniejszych marek samochodów, które wynajmują Polacy są: Opel, Hyundai, Ford, Toyota, Skoda oraz Seat i BMW. 

Z puli Opla najchętniej wynajmowane są modele Astra, Insignia i Corsa, które są bardzo praktyczne i pojemne, a do tego nie spalają zbyt dużo paliwa. 

Wynajem bardziej luksusowych marek, takich jak BMW, odbywa się zazwyczaj w leasingu, ze względu na dogodniejsze warunki finansowania, niż w sytuacji kupna nowego modelu. 

Bardziej opłacalne w zakupie są modele Skody, Seata, Opla i Toyoty, gdyż koszty ich miesięcznego utrzymania nie będą tak wysokie, jak w przypadku BMW i większość Polaków będzie mogła sobie na nie pozwolić. 

Jak policzyć koszty utrzymania auta? 

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zużycie paliwa, a także składkę ubezpieczeniową i poziom awaryjności samochodu. Wszystkie te informacje znajdziecie w naszym serwisie Autoplac.pl Wystarczy wybrać interesujący nad model auta, a następnie sprawdzić jego wydajność i poziom spalania paliwa w warunkach miejskich, podmiejskich i mieszanych. 

Przy zakupie samochodu można również skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń w Autoplac. Po wypełnieniu niezbędnych formularzy wyświetlone zostaną propozycje składek ubezpieczeniowych z różnych firm oraz ich wysokości. 

Z kolei, na podstawie numeru VIN możemy sprawdzić historię samochodu, a w tym ilość napraw, które przeszło, aktualność przeglądu oraz inne informacje. 

Mając te wszystkie dane będziemy mieli dokładny obraz kosztów miesięcznych, które będziemy musieli ponieść jako właściciele pojazdu, a nawet rocznych. 

Nie każdy kierowca chce posiadać auto na własność. To całkowicie zrozumiałe, jeśli jego potrzeby nie są tak duże, w porównaniu do kosztów, które niesie za sobą jego utrzymanie. Wówczas dogodniejszym rozwiązaniem będzie wynajem pojazdu w dowolnej formie, wybranej przez kierowcę. A jeśli zależy Wam na posiadaniu samochodu na własność, ale boicie się kosztów utrzymania, to skorzystajcie z pomocy Autoplac przy ich obliczeniach.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt