Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
22.03.2022

Auta LPG zaczną znikać z rynku? Nie możemy w to uwierzyć!

Rosnące ceny autogazu zaczynają mocno irytować właścicieli pojazdów z LPG. Coraz bardziej przestaje się opłacać kupowanie samochodów zasilanych gazem. A do tego szykują się zmiany, które mogą spowodować, że w przyszłym roku ponad 3 mln aut zasilanych autogazem nie wyjedzie na polskie drogi! 

Szykują się duże zmiany! 

Ministerstwo Infrastruktury planuje dostosowanie polskiego prawa do wymogów Unii Europejskiej, których założeniem jest by do każdego modelu pojazdu oraz każdego rodzaju silnika zastosowana była nowa homologacja zamontowana do instalacji LPG. Wszystko to ma się wydarzyć od 2022 roku. I mało tego, ma również zostać wprowadzona dodatkowa, ale opcjonalna, krajowa droga do uzyskania homologacji, którą determinuje regulamin ONZ. 

Od wykonującego instalację LPG w pojazdach będzie zależało to, jaką ścieżką będzie podążać homologacja. 

Czy kierowcy pojazdów z LPG mają się czego obawiać? 

Posiadacze LPG nie muszą się denerwować. Pomimo wejścia w życie nowego regulaminu dotychczasowa homologacja będzie wciąż ważna. Zmiany będą dotyczyć samochodów, w których dopiero będzie zamontowana nowa instalacja LPG. 

Dotychczas to monter mógł zdecydować o tym, jaką instalację wybrać do danego pojazdu, a dowolność wyboru zachowywał na każdym etapie montażu. Ma się to właśnie zmienić. 

Do każdego modelu oraz do każdego silnika będzie dedykowana instalacja, a samo montowanie będzie musiało przebiegać według określonej procedury. Chodzi o to, żeby te same samochody posiadały te same instalacje LPG i w ten sam sposób pracowały. 

Gdzie jest haczyk? 

Otóż największym problemem tych zmian jest koszt konkretnej instalacji – najprawdopodobniej będzie on znacznie wyższy, niż w obecnej chwili. A co ważne – nie będzie można stosować żadnych tańszych zamienników. Takie rozwiązanie funkcjonuje na zachodzie już od 2003 roku. W Polsce go nie wprowadzono, ze względu na brak przepisów, które by regulowały montaż instalacji LPG oraz wybór jej konkretnego modelu.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt