Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
09.08.2021

Czym jeżdżą polscy raperzy?

Od dobrych kilku lat wśród fanów muzyki w Polsce rządzi gatunek rap. Lista sprzedaży OLiS zdominowana jest płytami wywodzącymi się właśnie z tego gatunku, bilety na koncerty czołowych raperów wyprzedają się na pniu, a telewizja czy gwiazdy pop dziś są po drugiej stronie – to oni chcą mieć u siebie raperów. Dziś sprawdzimy, co czołowi polscy raperzy skrywają w swoich garażach. 

Paluch 

Aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Pochodzący z poznańskiego Piątkowa Łukasz Paluszak, znany szerzej jako Paluch, nie ukrywa swojej miłości do motoryzacji. W swoich tekstach wielokrotnie nawiązywał do samochodów, stąd też możemy wiedzieć o jego słabości do marki BMW. Wiemy, że Paluch miał okazję jeździć chociażby BMW X3 czy BMW serii 7. Wiemy również, że w “M pakiecie 7 cyka złoty budzik”. Aktualnie jednak Paluch posiada Porsche Panamera GTS Sport Turismo. Wszystkie oferty na najnowsze modele tej marki znajdziecie TUTAJ.

Pezet 

Już chyba legenda polskiego rapu, pochodzący prosto z warszawskiego Ursynowa Paweł Kapliński, czyli Pezet. Powrót po kilku latach przerwy z płytą “Muzyka Współczesna” i teledysk do numeru “Intro” pokazały również szerzej samochód - faworyt członka zespołu Płomień 81. To Lexus LS400. To prawdziwa japońska limuzyna. 

Tede 

Raper, który chyba najbardziej kojarzy się z samochodami. “Moje tocze fele”, “Bmw radio”, “Lowrider” to tylko niektóre tytuły kawałków warszawskiego rapera. Tede prowadził również program o motoryzacji w jednym z największych kanałów motoryzacyjnych w telewizji. Garaż Tedego naprawdę jest duży. Kiedyś była w nim Toyota 4Runner czy BMW Serii 7 (E65). Dziś jest w nim dużo Mercedesów: Mercedes-Benz SL R129, Mercedes-Benz Klasy G, Mercedes-Benz Klasy S W140 czy Mercedes-Benz Viano W639. Zdecydowanie Jacek Graniecki gustuje w niemieckiej marce. 

donGURALesko 

Drugi w naszym zestawieniu raper z Poznania. Piotr Górny to syn pisarza Andrzeja Górnego. DonGURALesko również jak Tede, wydaje się wielkim fanem marki Mercedes-Benz, któremu poświęcił zresztą utwór na płycie “El Polako” z 2008 roku. 

“Tylko ja i mój Mercedes Benz 

Jedziemy PDG reprezentujemy” 

Dziś jak można domniemać z Instagrama rapera, w swoim posiadaniu ma on VOLVO. W teledyskach Dziadziora przewijają się jednak różne auta, często kabriolety.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia