Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
16.08.2021

Jakie samochody są stworzone na Eurotrip? Podpowiadamy!

Jakie samochody są stworzone na Eurotrip? Podpowiadamy! Coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę po europejskich krajach. To świetna forma na aktywne spędzenie wakacji, a także zwiedzanie najciekawszych miast Europy podczas dwutygodniowego urlopu. Jednak wiąże się ona również z intensywną eksploatacją samochodu w dość krótkim czasie. Jakie auta sprostają wyzwaniu Eurotipu podczas wakacji? Sprawdźmy! 

Jakie kryteria wyboru samochodu są kluczowe? 

- Nie da się ukryć, że dyskusja na temat wyższości diesla nad benzyną i na odwrót, pomiędzy kierowcami od zawsze jest bardzo żywiołowa. I zaznaczam, że nie jest to najważniejszym kryterium dla samochodu, który zamierzamy intensywnie użytkować w krótkim czasie w trakcie jazdy po europejskich krajach. W takiej sytuacji kluczowymi aspektami są nadwozie oraz silnik, który gwarantuje dobre osiągi – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Podczas długiej podróży samochodem bardzo istotny jest komfort. A wybierając się na wycieczkę po europejskich krajach musimy mieć świadomość, że dziennie możemy pokonywać nawet kilkaset kilometrów, a to już niezły wycisk dla naszego pojazdu i… dla nas. Dlatego bardzo istotnym jest, by zwrócić uwagę na nadwozie oraz wyposażenie auta, aby zadbać o swoją wygodę i dobre samopoczucie. 

Nowoczesne modele są już wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, mają przestronne nadwozie i pakowny bagażnik, a do tego są świetnie wyciszone. 

Oczywiście, pod ich maskami kryją się również bardzo mocne silniki, których osiągi spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych. O jakich modelach mówimy? Sprawdźcie poniżej. 

Znane jako służbowe, pokochane jako turystyczne 

Mowa o modelu Skoda Superb II, który bardzo często wybierany był przez pracowników, których obowiązki służbowe oparte były na częstych podróżach po naszym kraju, ale także poza jego granicami. Nie bez powodu to auto znalazło uznanie również wśród służb mundurowych, które wykorzystują je dla nieoznakowanej grupy Speed kontrolującej ruch na drogach. 

- Skoda Superb II jest dostępna w wersji kombi oraz sedan. Oba warianty są niesamowicie przestronne, a do tego mają bardzo pojemne bagażniki. W topowej wersji mamy do czynienia z silnikiem 3.6 V.6 o mocy 260KM z napędem na cztery koła. Ten model do setki rozpędza się w 6,5 s. Gwarantujemy, że doskonale sprawdzi się w długiej trasie, zapewniając wysoki komfort jazdy i wygody kierowcy i pasażerom – dodaje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Gdy pojemność bagażnika jest priorytetem 

Tym, którym zależy na ogromnej pojemności bagażnika, możemy polecić model Mazda 6 kombi, która przy pięciu miejscach wyposażona została w bagażnik o 522 litrach wolnej przestrzeni. Jesteśmy przekonani, że cała rodzina spokojnie zmieści w niej swoje wakacyjne bagaże. 

- Dodatkowo, warto wspomnieć, że to auto świetnie wyposażone w zabezpieczenia, w dodatkowym pakiecie znajdziecie system monitorowania pojazdu z tyłu, wykrywanie znużenia u kierowcy, system dynamicznej stabilizacji toru jazdy i kontrolowania trakcji, wspomaganie hamowania, a także utrzymania pojazdu w pasie ruchu. Spalanie to 6,7 l na 100 km przy silniku o pojemność 1998 m3. Ekonomicznie, bezpiecznie i do tego przestronnie, a więc w myśl wszystkich kryteriów podróżującej po Europie rodziny – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Wyzwanie trudnej trasy 

Bardziej skomplikowanym odcinkom na trasie świetnie stawi czoła Volkswagen Tiguan, którego amortyzowane zawieszenie o zmiennej sile tłumienia zapewni komfort nawet na górskich szlakach. Auto wyposażone w bagażnik 760l nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających, którzy lubią zabrać ze sobą w podróż połowę dobytku. 

- W tym modelu do wyboru mamy wariant z napędem na przednią oś lub na cztery koła, z silnikiem TSI 220 KM lub dieslem TDI 240 KM – każdy z nich gwarantuje wysoką jakość jazdy, nawet w trudniejszych trasach, takich jak górskie lub leśne drogi. Co ważne, w Tiguanie każdy wymagający znajdzie coś dla siebie, wyposażenie tego modelu to, m.in. system Front Assist, Lane Assist, podgrzewane lusterka boczne i regulowane elektrycznie – mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Mając świadomość, że nasz przyszły samochód będzie niejednokrotnie służył nam w długiej trasie, takiej jak Eurotrip z całą rodziną lub paczką przyjaciół, przy jego wyborze bierzmy pod uwagę nadwozie oraz wyposażenie. Te parametry mają kluczowe znaczenie przy intensywnej eksploatacji samochodu. Oczywiście silnik i jego osiągi nie pozostają tu bez znaczenia – wybierzmy taki model, który zapewni nam płynną jazdę oraz wykonywanie różnych manewrów na trasie, niekoniecznie bazując na samej mocy. 

Przy wyborze auta na długie trasy warto również rozważyć dodatkowe wyposażenie, które zadba o bezpieczeństwo – asystent zmiany pasa ruchu, poduszki powietrzne, intuicyjne lusterka, a nawet asystent czuwania nad kierowcą, to rzeczy, które znacznie ułatwią życie i podróż wszystkim urlopowiczom.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia