Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
13.09.2021

Koniec z produkcją silników spalinowych u największego niemieckiego producenta aut!

Szykuje się ogromny przełom w katalogu samochodów kultowej marki Audi. Producent stawia na elektromobilność i rezygnuje z produkcji klasycznych, spalinowych, silników. Oznacza to, że wiele kultowych modeli marki przestanie być już produkowane. Co chce zaproponować w zamian Audi? 

Zmiany najpóźniej za 5 lat! 

Szef Audi – Markus Duesmann podczas konferencji w Berlinie ogłosił, że już za cztery lata wystartuje produkcja ostatniego silnika spalinowego. Oznacza to, że w 2026 roku Audi zaprezentuje katalog aut napędzanych wyłącznie energią elektryczną. 

Wycofywanie się z produkcji silnika spalinowego ma trwać maksymalnie do 2033 roku, a od 2050 roku Audi powinno być już marką neutralną w aspekcie emisji dwutlenku węgla do środowiska. 

Wszystkie plany zależą od… klientów i przepisów 

Dokładna data zakończenia produkowania silników spalinowych będzie jednak zależna od klientów Audi i przepisów. Dla przykładu – w Chinach popyt na jednostki spalinowe będzie się utrzymywał do 2033 roku, a to oznacza dla Audi, że będzie wciąż zaopatrywać największy rynek motoryzacyjny na świecie. Będą to jednak modele lokalnej produkcji. 

Na ten moment, możemy być pewni, że z silnikami spalinowymi dłużej zostaną SUV-y niemieckiego producenta, które wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród klientów marki. 

Będzie się działo! 

Nie zmienia to faktu, że Audi znacznie rozszerzy swoją ofertę modeli samochodów elektrycznych. Już w 2023 roku możemy się spodziewać premiery A6 E-Tron, który będzie ofertą równoległą dla modelu Audi A6 generacji C8 i następny C9 z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi. Planowana premiera Audi C9 przewidziana jest na 2025 rok, a jego produkcja ma się zakończyć w 2032 lub 2033 roku, po tym czasie Audi A6 ma być dostępne wyłącznie w wersji elektrycznej. 

Nie tylko Audi E-Tron GT, Q4 E-Tron i Q4 Sportback E-Tron mają się pojawić w ofercie elektromobilnych samochodów niemieckiego producenta. W planach jest ponad 20 e-modeli, które marka chce mieć w swoim katalogu do 2025 roku. 

Od 2027 roku następna kompaktowego Audi A3 ma już być wyłącznie modelem elektrycznym, a następca Audi A4 ma pojawić się wcześniej, bo w 2023 roku. Ten model po raz ostatni pojawi się w wersji z silnikiem spalinowym. 

Te modele nie doczekają się następców 

Kojarzycie najmniejsze Audi? Model A1, który podbija rynek od 2018 roku, będzie produkowany maksymalnie do 2025 roku i nie będzie miał następcy. Zadecydowała o tym, m.in. niska sprzedaż tego modelu. 

Kiepską wiadomość mamy również dla fanów Audi TT. Ten model także nie doczeka się następcy, jednak producent planuje zastąpić go nowym modelem Audi R8, które ma być w pełni elektryczne. 

Elektryk klasy premium 

Wszyscy wiemy, że Audi to marka premium. A więc w jej ofercie nie może zabraknąć również elektryków w tej samej klasie. Niemiecki producent planuje produkcję dużego modelu coupe w oparciu o projekt modelu e-Tron GT. Dodatkowo, wspólnie z Porsche pracuje nad nową platformą PPE – Premium Platform Electric. 

Jakie modele Audi interesują Polaków? 

Z naszych danych wynika, że najchętniej wyszukiwanym przez Was modelem Audi jest A4, A6 i A3. W serwisie Autoplac odnotowaliśmy, że w wakacje Audi było najpopularniejszą marką, którą wyszukiwaliście. Nie ma się co dziwić, że te modele cieszą się Waszym zainteresowaniem. Jednak, czy Audi nadal będzie dla Was tak interesującą marką, gdy wprowadzi na rynek wyłącznie auta elektryczne?

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt