Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
10.03.2022

Mężczyźni i samochody – jakie auta wolą? Czym się kierują przy wyborze?

Kobiety są bardziej pragmatyczne przy wyborze samochodu. Wiedzą, czego chcą i jeżdżą znacznie bezpieczniej. A czym kierują się przy wyborze auta panowie? Co cenią najbardziej? Z okazji Dnia Mężczyzn, przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie o samochodach widzianych męskim okiem. Zapraszamy do lektury! 

Krótki przegląd historii motoryzacji 

W historii motoryzacji dominują panowie. Pierwszy pojazd silnikowy przypisuje się Siegfriedowi Marcusowy, pierwszy samochód ze skrzynią biegów stworzył Carl Benz, pierwszą taśmę produkcyjną zorganizował Henry Ford. W Polsce pierwsze prawo jazdy uzyskał Stanisław Grodzki. A wiecie, że pierwszym kierowcą na świecie, była kobieta? Zgadza się, to była żona Carla Benza – Bertha Benz, która do końca wspierała męża w procesie wynalezienia pojazdu silnikowego. Jednakże tamte czasy nie były zbyt łaskawe dla kobiet, które chciały mieć równe możliwości w sektorze motoryzacyjnym, jak mężczyźni. 

Na szczęście to już przeszłość. Obecnie na polskich drogach jest wiele panów za kierownicą oraz pań. Jednak dziś, skupimy się na męskiej strefie motoryzacji i przyjrzymy się czynnikom wpływającym na wybór samochodu przez mężczyzn. 

Panowie wolą „mocniejsze” auta? 

Kobiety, jak już wiecie z naszego artykułu preferują auta praktyczne, które dokładnie spełniają ich oczekiwania. A co wolą panowie? Otóż stawiają na jazdę „mocniejszymi” autami. Wśród panów większą popularnością cieszą się pojazdy z silnikiem o pojemności co najmniej 1,6 do 2 l, a nawet od 3 l i więcej. 

Wśród marek, które wybierają mężczyźni, dominuje Volkswagen, Audi, Opel, Ford oraz BMW. W 2021 roku były to najczęściej ubezpieczane przez panów pojazdy. 

Jakie paliwo wybierają mężczyźni? 

Wśród panów, w 2021 roku, dominował wybór pojazdów zasilanych benzyną, ale też chętniej niż panie, decydują się na auta z silnikiem diesla. Panowie również nie boją się instalacji LPG, wybierając ją znacznie częściej niż kobiety. 

Pojazdy elektryczne wciąż nie są zbyt interesujące wśród męskiej części kierowców. 

Jaki staż aut interesuje najmocniej panów? 

Kobiety wybierają samochody ze stażem do 10 lat. A panowie? Okazuje się, że największa część męskiej społeczności kierowców wybiera auta ze stażem od 11 do 15 lat, a także od 16 do 20 lat. Znacznie mniej mężczyzn decyduje się na pojazdy starsze, których staż wynosi od 21 lat wzwyż. 

Czy wiecie, że panowie również zgłaszają mniej szkód komunikacyjnych? Tak jest! W 2021 roku wskaźnik bezszkodowości wyniósł u mężczyzn 65,8%, u kobiet 63%. 

Trzeba przyznać, że panowie nie boją się szybszej i mniej bezpiecznej jazdy, nierzadko wybierając samochody z większą pojemnością silnika. Jednak nie można im zarzucić ignorowania bezpieczeństwa na drogach – większość z nich jeździ bez szkód. Co ciekawe, panowie nie rezygnują z wyboru starszych modeli używanych aut, w przeciwieństwie do kobiet, które preferują te ze stażem do 10 lat.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt