Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
26.05.2022

Poznajcie najszybsze auto na świecie na dystansie 400 metrów: Rimac Nevera!

Najszybsze auto na odcinku 400 metrów to aktualnie Rimac Nevera, które wyprzedziło Teslę Model S Plaid. Nowy laureat tego tytułu pokonuje dystans 400 metrów w 8,582 s z prędkością 269,58 km/h. Dowiedzcie się więcej o najszybszym aucie na świecie. 

12-letni staż na rynku Rimaca 

Chorwacka marka Rimac istnieje na rynku już 12 lat. Pomimo tego, że znajdowała się na krawędzi upadku, obecnie można powiedzieć, że nie tylko radzi sobie świetnie, ale jednym z najważniejszych graczy na rynku w zakresie konstrukcji sportowych pojazdów, które są zasilane energią elektryczną. 

Mało tego – Rimac przejął Bugatti planując elektryfikację parku samochodowego. W ramach tych działań powstała spółka joint venture, która połączyła geny obu marek. Tym samym - zaplanowano produkcję Bugatti Chiron i właśnie Rimac Nevera. Decyzja wynikła z chęci połączenia pionierskich rozwiązań technologii elektrycznych Rimaca oraz stuletniego doświadczenia w budowie najwyższej klasy samochodów i tradycję z wyjątkowym miejscem w historii motoryzacji Bugatti.

Obecny flagowiec marki, czyli Rimac Nevera to również elektryk, którego osiągi robią wrażenie na nawet najbardziej sceptycznych fanach motoryzacji. Sprawdźcie poniżej jego cechy charakterystyczne. 

Charakterystyka Rimac Nevera 

Auto ma 4 silniki elektryczne, po jednym w każdym kole. Łącznie dostarczają mu 1 914 KM mocy i 2 360 Nm momentu obrotowego. Do pierwszej setki rozpędza się w czasie poniżej 2 sekund! Sprint, czyli od 0-300 km/h trwa 9,3 sekundy. 

Maksymalna prędkość, którą można wydobyć z tej maszyny to 412 km/h. 

Jeśli martwicie się o zasięg tego auta, to uspokajamy Was – baterie o pojemności 120 kWh pozwalają przejechać 550 km. 

Jednak tytuł najszybszego na świecie auta wciąż dzierży SSC Tuatara z klasycznym silnikiem spalinowym, który osiąga maksymalną prędkość 455,3 km/h. 

W planach Rimaca jest produkcja tego modelu w liczbie 150 egzemplarzy, a cena auta rozpoczyna się od dwóch milionów euro. Skusicie się?

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia