Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
01.08.2022

Słuchaj bezpłatnie audiobooków - wyrusz w trasę z Audioteką i Autoplacem

Wakacje to czas dłuższych podróży do miejsca wypoczynku urlopowego. Ten czas można przeznaczyć również na czytanie książki! W jaki sposób? Wystarczy dołączyć do akcji Autoplac i Audioteki, i zdobyć kod do subskrypcji audiobooków, które można słuchać w trasie nawet z całą rodziną! O co chodzi? Sprawdźcie!

Czego słuchać w trasie? 

Jadąc w długą podróż najlepiej ją sobie umilić. W jaki sposób? Słuchając ulubionej muzyki, radia, podcastów albo audiobooków! Te ostatnie są wręcz idealne na kilkugodzinną trasę, bo uda Wam się w ten sposób przeczytać nawet jedną książkę. A wiemy, że z czasem bywa różnie w życiu i nierzadko nie sięgacie po lekturę nawet wieczorami. Statystyki z raportu Krajowego Instytutu Mediów są dość smutne – 56% Polaków nie sięgnęło po ani jedną książkę w ciągu ostatniego roku. Pomyślcie więc o tym, aby w trasie nadrobić zaległości czytelnicze i zaopatrzyć się w audiobooki. 

Audiobooki - skąd brać? 

Rynek oferuje bardzo łatwy dostęp do audiobooków, które możecie pobrać sobie na telefon i włączyć w samochodzie w trasie na wakacje. Znajdziecie je w Audioteka Klub, która wraz z nami przygotowała dla Was świetną ofertę wakacyjną! 

Wystarczy wejść na Autoplac.pl, w każdym ogłoszeniu czekają na Was kody do bezpłatnej subskrypcji serwisu Audioteka. W jej bibliotece znajdziecie mnóstwo ciekawych audiobooków, które możecie wziąć ze sobą do auta, a nawet jeśli nie skończycie lektury w czasie jazdy, to odsłuchacie ją później na plaży, czy w trakcie spaceru. 

Bezpłatne audiobooki w trasę - czego warto słuchać? 

W bibliotece audiobooków Audioteka Klub znajdziecie topowe tytuły książkowe, takich autorów jak Żulczyk czy Mróz. Czekają tu na Was również bestsellery, takie jak przygody Geralta z Rivii, które w sadze Wiedźmina opisał Sapkowski, przygody Harry’ego Pottera autorstwa J. K. Rowling i wiele innych. 

Słuchanie audiobooków a koncentracja na drodze 

Czy wiecie, że słuchanie audiobooków w trasie sprzyja lepszej koncentracji za kierownicą? W Kanadzie został przeprowadzony eksperyment z udziałem kierowców, którzy w trakcie jazdy mieli słuchać audiobooków. Badani wybrali ostatni tom sagi Harry’ego Pottera, który jest wciągający, ale nie na tyle by stracić uwagę na trasie. 

W przygotowanym symulatorze odbywali jazdę, która odbywała się przy różnych scenariuszach zdarzeń. Jedna grupa słuchała w trakcie badania audiobooków, a inna jechała w ciszy. 

Okazało się, że ci, którym włączono audiobooki w trakcie prowadzenia samochodu w symulatorze, zachowywali znacznie większą czujność na prostych odcinkach dróg, które powodują największe ryzyko rozproszenia uwagi kierowcy, a także hamowali znacznie szybciej w reakcji na zagrożenia. 

Słuchaj audiobooków, gdy stoisz w korkach 

W Polsce średnio 3 dni poświęcają kierowcy na stanie w korkach. Te biorą się często z powodu niespodziewanych remontów dróg, wypadków, kolizji, ale też w wyniku nieodpowiednich zachowań kierowców, którzy spieszy się do pracy lub domu. 

- Korki to jedna z przyczyn pojawiającej się agresji i gniewu u kierowców, które z kolei zwiększają ryzyko spowodowania wypadku. Zamiast tracić czas spędzany w korkach, warto go zainwestować w inną czynność, możliwą do wykonywania w tej sytuacji. Audiobook “Wiedźmin. Czas pogardy.” trwa 8 godzin i 1 minutę, chcąc odsłuchać całą sagę o przygodach Wiedźmina w audiobookach, potrzebujemy więc kilkudziesięciu godzin. I na to możemy poświęcić swój czas w samochodzie, którym dojeżdżamy do pracy, stoimy w korkach, czy jedziemy w dalsza trasę na wakacje. W ten sposób, w ciągu roku można “przeczytać” więcej książek, niż dzięki codziennemu czytaniu kilku stron wieczorami, przed zaśnięciem - komentuje Andrzej Mejer, Yanosik 

W ubiegłym roku kierowcy w Poznaniu poświęcili na stanie w korkach 87 godzin, we Wrocławiu 84 godziny, w Warszawie 62 godziny, a w Krakowie 61 godzin. Ten czas można spokojnie przeznaczyć na odsłuchanie książki w samochodzie. 

Czy Audioteka jest bezpłatna? 

Audioteka nie jest bezpłatnym serwisem do pobierania audiobooków. Za swoje zakupy można w niej zapłacić różnymi rodzajami przelewów elektronicznych, a także kartami płatniczymi. Można również uregulować należności z pomocą Google Pay, Apple Pay i PayPal. Jednak dzięki współpracy z serwisem Autoplac możecie przetestować Audioteka Klub, korzystając z nieodpłatnej subskrypcji. 

Jak bezpłatnie słuchać audiobooków? 

Wystarczy wejść tutaj i zdrapać kod do subskrypcji audiobooków w Audioteka Klub. Kody znajdziecie w każdym ogłoszeniu w naszym serwisie. Następnie musicie się zalogować lub zarejestrować w serwisie Audioteka, pobrać i uruchomić aplikację (znajdziecie ją w App Store oraz Google Play), zalogować się na swoje konto i subskrypcja w Audioteka Klub będzie Wam działać przez 30 dni! 

Jak pobrać pliki audiobooka? 

W serwisie Audioteka, na Twoim koncie, zostanie utworzona specjalna wirtualna półka, w której można gromadzić wszystkie audiobooki. Można ich słuchać na różnych urządzeniach – komputerze, smartfonie, tablecie, odtwarzaczu mp3. 

Audiobooka możesz również pobrać w całości w formacie mp3 i podzielić go na rozdziały, wystarczy wybrać w nagraniu opcję strzałki skierowanej w dół, którą znajdziecie powyżej metryczki. W ten sposób pobierzecie nagranie do pamięci urządzenia. Możecie to również zrobić poprzez wybranie opcji „Pobierz na to urządzenie”. 

Chcecie spróbować słuchania audiobooków w trasie? Macie ku temu idealną okazję!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt