Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
15.11.2021

Wiemy, dlaczego dealerzy drżą, gdy do komisu przyjeżdża kobieta

Coraz więcej kobiet decyduje się na zrobienie prawa jazdy, a także kupienie własnego samochodu. W Polsce, według danych CEPiK z 2016 roku, uprawnienia do jazdy samochodem posiadało 12 mln mężczyzn oraz 8 mln kobiet. To niewielka różnica prawda? A nie da się nie zauważyć, że z roku na rok przybywa coraz więcej kobiet kierowców. 

Zakup dobrego auta używanego jest trudny, ale nie niemożliwy 

Tak twierdzi większość badanych kobiet, która wzięła udział w badaniu opinii „Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków”, które zrealizował KANTAR TNS na zlecenie PZWLP. 

Aż 59% kobiet zauważa, że zakup używanego samochodu, spełniającego oczekiwania, jest trudny, ale możliwy. 48% ankietowanych pań twierdzi, że używane auta mogą być bardzo dobre, ale należy ich umiejętnie szukać. Panie szukają takich pojazdów w Internecie (82% badanych kobiet), lecz tylko 19% z nich uważa, że to bezpieczna przestrzeń, w której uzyskają rzetelne informacje. 

Co się najbardziej liczy w poszukiwaniach? 

Kobiety znacznie częściej od mężczyzn wskazują, że znaczenie ma dla nich stan techniczny (85%), udokumentowany rzeczywisty przebieg auta (85%), a także pełna dokumentacja serwisowa i napraw blacharsko-lakierniczych (73%). 

Panie twierdzą, że dostępne w sieci oferty sprzedaży aut używanych zawierają głównie pojazdy w złym stanie technicznych (49% badanych) lub sprzedawcy są problematyczni i nie wzbudzają ich zaufania (43%). 

Panie poświęcają dużo czasu poszukiwaniom nowego auta 

Kobiety poświęcają znacznie więcej czasu na poszukiwania samochodu używanego, niż panowie. Dokładne sprawdzanie ogłoszeń, analizowanie historii oraz parametrów pojazdów to dla nich podstawa do dalszych działań. Panie chcą mieć pewność, że samochód, który wybiorą będzie dokładnie spełniał ich oczekiwania, a nie da się ukryć, że aby to się zdarzyło, trzeba poświęcić na to dużo swojego czasu, którego nie zawsze mamy tyle. I tu można liczyć na nasze wsparcie! W Autoplacu mamy usługę rzeczoznawców, którzy chętnie dokonają dokładnych oględzin wybranego pojazdu, przeprowadzą próbę drogową, a także zweryfikują informacje zawarte w dokumentacji auta. Według 47% pań, znalezienie dobrego auta używanego zajmuje od 1 miesiąca do 3. 39% panów potwierdza tę opinię.

Jak szukać dobrego auta używanego? 

Najistotniejsza jest dokumentacja samochodu używanego. Na jej podstawie jesteśmy w stanie sprawdzić, w jaki sposób przebiegała eksploatacja auta, a także jakie naprawy były w nim dokonywane regularnie. Jeśli właściciele nie chcą pokazać nam dokumentacji samochodu, to jasny sygnał, aby nie kontynuować negocjacji. 

Ogłoszenie może zaprezentować wybrany pojazd w idealnym stanie, jednak czy tak jest faktycznie? Możemy to zweryfikować wyłącznie w trakcie oględzin pojazdu na żywo. I na takie spotkanie ze sprzedawcą, warto zabrać ze sobą specjalistę, który podejdzie do tematu „na chłodno” i bez emocji. 

Szukając samochodu używanego warto poświęcić czas na to, by odnaleźć taki pojazd, który dokładnie spełni nasze oczekiwania. Dodatkowo – należy go sprawdzić pod kątem dokumentacji technicznej i zapisów napraw. A jeśli obawiamy się, że mamy niewystarczającą wiedzę specjalistyczną, aby móc ocenić kondycję pojazdu, możemy zlecić to zadanie rzetelnym ekspertom, których również znajdziecie w usłudze Autoplac TUTAJ.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt