Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
27.10.2021

Nigdy nie zgadniecie skąd pochodzą niektóre nazwy samochodów! Sami byliśmy w szoku!

Niektóre nazwy modeli samochodów są bardzo intrygujące. Większość właścicieli pojazdów nawet nie wie, skąd pochodzi nazwa ich auta. A trzeba przyznać, że producenci wykazują się naprawdę dużą kreatywnością w ich wymyślaniu. Sprawdźcie niżej, skąd pochodzą poszczególne nazwy modeli samochodów! 

Zaczerpnięte z natury 

Co łączy sportowego SUV-a Lamborghini Urus, Porsche Taycan i terenowe Mitsubishi Pajero? Natura! Nazwy tych modeli pochodzą od zwierząt, które można było spotkać w różnych częściach naszego globu. 

Nazwa Urus pochodzi o wymarłego gatunku dzikiego bydła, które zamieszkiwało Azję, Europę i Afrykę Północną. Z kolei Porsche Taycan to połączenie dwóch słów – Tay oznaczające źrebię oraz Can – życie i duszę, w tłumaczeniu marki to po prostu „Dziarski, młody koń”, co nawiązuje do tego widniejącego w logo brandu. 

Model Pajero marki Mitsubishi zyskał swoją nazwę od dzikiego Kota Pampa z Ameryki Południowej. Jednak z powodu obraźliwych nazw w hiszpańskojęzycznym slangu, na tym rynku nosi nazwę Montero. 

Inspirowane geografią 

Miejski crossover Kona, średniej klasy osobowy Volkswagen Passat, SUV Tarraco, Alfa Romeo Stelvio, Maserati Ghibli, Subaru Tribeca i Nissan Qashqai to hołd w kierunku geografii. Nazwy tych modeli mają bardzo ciekawe pochodzenie! 

Nazwa Hyundai Kona pochodzi od hawajskiego dystryktu. Jednak w języku portugalskim, a dokładniej w slangu „cona” to obraźliwe określenie damskich stref intymnych, stąd w tym kraju mówi się o nim Kauai. 

Sławetny Volkswagen Passat zawdzięcza swą nazwę od stałego, ciepłego wiatru, który wieje w strefie międzyzwrotnikowej w kierunku równika. 

Hiszpański SUV Tarraco został nazwany od katalońskiego miasta Tarragona, które znajduje się właśnie w Hiszpanii. Znane jest z wyjątkowo pięknej architektury, która pochodzi jeszcze z okresu Cesarstwa Rzymskiego. 

Podobnie wygląda pochodzenie nazwy modelu SUV-a Alfa Romeo – Stelvio. Inspiracją była niewielka miejscowość położona w południowym Tyrolu, we Włoszech. Co ciekawe, w miejscowości przebiega piękna trasa samochodowa, która jest znana na całym świecie – składa się z wąskiej jezdni oraz 48 ostrych zakrętów. 

Wiatr również zainspirował twórców nazwy Maserati. Ghibli to arabska nazwa wiatru o kierunku ze wschodu w stronę Mekki. Subaru Tribeca zawdzięcza swoją nazwę dzielnicy Nowego Jorku, z Dolnej Części Manhattanu. Jej nazwa to rozwinięcie trzech słów – Triangle Below Canal Street. 

Kompaktowy SUV Nissan Qashqai ma swoją nazwę, dzięki angielskiej nazwy tureckiej grupy etnicznej, która zamieszkuje północną część Iranu. 

Symbole kultury 

Rumuński SUV Dacia Duster, kabriolet Volkswagen Eos i Bugatti Chiron łączy symbolika kulturowa, która zainspirowała producentów do nadania odpowiednich nazw swoim pojazdom. 

Dacia tworząc model Dustera natchnęła się modą! A dokładniej stylem amerykańskich kowbojów i ich płaszczy, które w oryginale nazywane są duster coat. Z kolei Volkswagen zaczerpnął inspiracji znacznie dalej, sięgając po grecką nazwę bogini jutrzenki. Nazwa Eos, pochodząca od różanopalcej bogini jutrzenki została przypisana do kabrioletu tej marki. 

Bugatti postanowiło stworzyć model auta, którego nazwa uhonoruje jednako z monakijskich kierowców Formuły 1. Bugatti Chiron to jeden z najszybszych i najdroższych aut na świecie. 

Zadziorne nazwy 

Takimi zostały uhonorowane modele aut Renault i KIA. Pierwszy zyskał miano Twingo, co oznacza połączenie słów „twist”, „swing” i „tango” nadając mu bardzo tanecznego charakteru. Model KIA Picanto z kolei to określenie dla kogoś, kto posiada własny charakter. Słowo „picquant” to z francuskiego „obdarzony własnym charakterem”.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt

Nowa usługa rzeczoznawcy Autoplac pomoże Ci szybciej sprzedać auto i sprawdzić je przed zakupem
03.09.2021

Nowa usługa rzeczoznawcy Autoplac pomoże Ci szybciej sprzedać auto i sprawdzić je przed zakupem

Zakup samochodu to bardzo szczegółowy proces, w którym należy zadbać o wiele detali. Jednym z nich są dokładne oględziny auta, próbna jazda oraz weryfikacja jego dokumentacji. Nie każdy czuje się na siłach, by móc przejść przez całe to zadanie samodzielnie, a nierzadko nie ma czasu na wszystkie procedury. Teraz możesz to zlecić rzeczoznawcy od Autoplac, który wesprze Cię w zakupie auta! To nie wszystko – chcąc wzmocnić swoją ofertę wśród konkurencji, możesz zlecić rzeczoznawcy pracę, a Twój samochód sprzeda się w krótszym czasie! O co chodzi? Sprawdźcie.
Sprawdzamy, które modele samochodów pobudzają kobiece serca
31.08.2021

Sprawdzamy, które modele samochodów pobudzają kobiece serca

Większość Pań ceni sobie samochody, które są nie tylko praktyczne, ale również bardzo komfortowe. Do codziennego życia wybierają auta bezawaryjne, nisko kosztowe, a także kompaktowe i łatwe w prowadzeniu. Panie cenią sobie również wygląd zewnętrzny, ale to nie on decyduje o ostatecznym wyborze ich własnych czterech kółek. Postanowiliśmy sprawdzić, co lubią w samochodach swoich Panów i dlaczego same nie wybrały takiego pojazdu.
Rynek samochodowy 2023 - jak wyglądają trendy motoryzacyjne na bazie statystyk z Autoplac.pl?
28.11.2023

Rynek samochodowy 2023 - jak wyglądają trendy motoryzacyjne na bazie statystyk z Autoplac.pl?

Preferencje zakupowe polskich kierowców zmieniają się w zależności od panujących trendów na rynku motoryzacyjnym. Jakich aut szukają zmotoryzowani Polacy na rynku wtórnym w 2023 roku? Sprawdźcie nasz raport!