Napisz
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
31.07.2023

Koreańskie marki samochodów - jakie auta z Korei Południowej cieszą się popularnością?

Koreańscy producenci samochodów znają się na rzeczy! Auta, które pochodzą z tego kraju są bardzo cenione na rynku, a także opisywane jako solidne i niezawodne. Nawet producenci dają kilkuletnią gwarancję na to, że się nie zepsują. Sprawdźcie, które modele koreańskich producentów samochodowych cieszą się największą popularnością!

Jakie są koreańskie marki samochodów?

Koreańskie marki samochodowe, które na pewno znacie, to KiaHyundai, ale z tego kraju pochodzą również SsangYong, GM Daewoo (już nieaktywna marka) oraz Renault Samsung, który jest w okresie transformacji od 2022 roku.

Wśród najbardziej znanych modeli samochodów można wymienić m.in. Kia Sportage, Kia cee’d oraz Hyundai i10, i20, i30, Konca i Tucson. Może znacie również Ssang Yong Tivoli, Ssang Yong XLV czy Rexton.

Co charakteryzuje koreańskie samochody?

Auta koreańskiej produkcji są postrzegane na całym świecie jako zaawansowane technologicznie, z przedłużoną gwarancją, ale przede wszystkim jako niezawodne pojazdy.

Ta ostatnia cecha jest bardzo zauważalna w portfolio producentów Kia i Hyundai, którzy obiecują, że ich samochód przez kilka lat się nie zepsuje, m.in. Hyundai udziela gwarancji i oferuje 5-letnią bezpłatną, coroczną kontrolę w ASOKia, z kolei, stawia na 7-letnią gwarancję na wszystkie swoje modele.

Poza tym, koreańskie samochody mają bardzo ciekawy design. Projektanci marek świetnie łączą ze sobą futurystyczne kształty oraz ergonomiczny charakter. Hyundai nazywa swoją markę zmysłową, sportową, elegancją, która opiera się na harmonii pomiędzy czterema głównymi filarami: proporcjami, stylizacją, strukturą i technologią.

Auta z Korei są również bardzo ekonomiczne. Producenci nie nastawiają się na marki premium, a raczej inwestują w segment aut miejskich w atrakcyjnych cenach.

Koreańskie samochody terenowe

Hyundai Kona ten model jest dostępny w czterech wersjach silników benzynowych: 1.0 T-GDI, 1.0 T-GDI z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową DCT, 1.6 T-GDI i 1.6 T-GDI 4WD. Moc silników waha się od 120 KM do 198 KM. Spalanie utrzymuje się na poziomie 5,7-5,8 l/100 km w wersjach 1.0 T-GDI oraz 6,2-7,0 l/100 km w wersjach 1.6 T-GDI. Prędkość maksymalna w bazowych silnikach 1.0 T-GDI to 181-182 km/h w 1.6 T-GDI 210 km/h. Dostępna jest również opcja napędu hybrydowego z silnikiem 1.6 GDI HEV o mocy 141 KM, która ma średnie spalanie na poziomie 4,9-5,1 l/100 km i prędkość maksymalną 161 km/h. Auto jest cenione przez polskich kierowców, w głównej mierze za swój sportowy wygląd oraz praktyczny charakter.

Hyundai Tucsonwersja z 2022 roku oferuje 3 silniki benzynowe, a także benzyniaki z układem mild hybrid 48V lub sam napęd hybrydowy. Silnik benzynowy ma moc 150 KM i najwyższą prędkość 189 km/h, spalanie utrzymuje się na poziomie 6,6-7 l/100 km. Wersja mild hybrid oferuje moc 150 KM lub 180 KM, a spalanie wynosi około 6,5-7,2 l/100 km. Prędkość maksymalna to 189 km/h lub 201 km/h. Z kolei napęd hybrydowy występuje w wersjach o mocy maksymalnej 230 KM lub 265 KM, prędkość maksymalna wszystkich 3 wersji silnika to 193 km/h. Zasięg hybrydy plug-in to 62 km, a zużycie paliwa wynosi w niej zaledwie 1,4 l/100 km.

Kia SportageSUV crossover, który jest na rynku od 1994 roku. Silniki Kia Sportage mają moc od 84 do 186 KM, a maksymalna prędkość mieści się w przedziale 145 - 202 km/h. Rozpędzenie od 0 do 100 km/h zajmuje tym pojazdem od 9,3 do 20,2 sekundy. Motory koreańskiego SUVa to jednostki rzędowe lub widlaste, które mają 4-6 cylindrów, a pojemność wynosi od 1.6 do 2.6 l. Kia Sportage występuje w wersjach dwudrzwiowych, trzydrzwiowych, czterodrzwiowych i pięciodrzwiowych. Maksymalna pojemność bagażnika zaczyna się od 640 l, a kończy na 1410 l. Auto lubiane przez Polaków, zajmujące wysoką pozycję wśród popularnych samochodów na naszych drogach. 

Kia Sorrentoto również SUV crossover, który zadebiutował w 2002 roku na rynku. Zamysłem koreańskiego koncerny było stworzenie auta luksusowego. Początkowo wzorowano się bardzo mocno na Hyundai Santa Fe, ale już kilka lat później poddano auto modernizacjom. Kia Sorrento II jest wyjątkową generacją, ze względu na udział nowego stylisty koreańskiego koncernu, który nadał jej świeżego wyglądu. Kia Sorrento II kryła pod maską dwa nowoczesne turbodiesle 2.0 lub 2.2 CRDi lub benzyniaka 2.4 GDI. Amerykański rynek otrzymał napęd V6 3.3. lub 3.5. Europejskie wersje silników oferowały kierowcom moc 174 KM (2.4 16V) benzyna, 192 KM (2.4 GDI) benzyna lub 150 KM (2.0 CRDi) diesel czy też 197 KM (2.2 CRDi) diesel. Moc maksymalna wahała się na od 187 km/h do 190 km/h. 

Elektryki koreańskiej produkcji

Hyundai Ioniq Electric – model z napędem elektrycznym ma moc maksymalną 136 KM, prędkość maksymalna wynosi 165 km/h, a zasięg, który oferuje to 311 km. Znajdziecie w nim akumulator o pojemności 38,3 kWh. Od 0 do 100 km/h rozpędzicie się w niecałe 10 sekund.

Hyundai Kona Electric – samochód kryje silnik elektryczny o mocy maksymalnej 136 KM, a także akumulatory o pojemności 39,2 kWh. Maksymalna prędkość, którą rozwija pojazd to 155 km/h, a do setki rozpędzicie się nim w 9,7 s. Zasięg auta wynosi około 289 km.

Kia XCeed – występuje w wersji jako hybryda typu mild oraz plug-in. Model z napędem hybrydowym PHEV oferuje moc 141 KM, a jego prędkość maksymalna to 160 km/h, średnie zużycie paliwa wynosi 1,4-1,7 l/100 km. Zasięg w trybie elektrycznym jest do 59 km.

Kia Niro 2022 – to miejski crossover, który występuje w wersji z klasycznym napędem hybrydowym (HEV), jako Plug-in (PHEV) oraz w 100% elektrycznej EV. W pełni elektryczna Kia oferuje moc 204 KM, akumulator tradycyjny o pojemności 64,8 kWh oraz zasięg do 463 km. Ponadto znajdziecie w niej wiele udogodnień, takich jak kamera cofania, klimatyzację automatyczną, podgrzewane fotele i kierownica oraz wiele innych.

Kia e-Soul – auto w bardzo nowoczesnym stylu i o wyjątkowym designie. Znajdziecie w niej akumulator 64 kWh, który oferuje maksymalną prędkość 167 km/h, a przy mniejszym akumulatorze 39,2 kWh 156 km/h. Na plus zasługuje ładowanie baterii – szybka ładowarka zapełni baterię do 80% w niecałą godzinę, a przy standardowym ładowanie zajmie to 9,5 godziny.

Kia EV6 GT – najmocniejsze auto producenta z rodziny EV6, zaprojektowany w stylu sportowym, oferuje zasięg 424 km na pełnym ładowaniu. Auto korzysta z akumulatora o pojemności 77,4 kWh. Pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 260 km/h.

Ciekawostki o koreańskich samochodach

Możecie tego nie wiedzieć, ale Korea Południowa wraz ze swoim stowarzyszeniem Korea Automobile Manufacturers Association jest piątym największym na świecie producentem samochodów! 

Mało tego, w celu ochrony krajowego rynku, zabroniono sprowadzania japońskich samochodów. Zakaz ten trwał do 1999 roku. 

Koreańczycy to bardzo wierni lokalnym markom ludzie, wśród najbardziej popularnych aut w 2022 roku w Korei, w pierwszej dziesiątce znalazły się wyłącznie koreańskie pojazdu. I co ciekawe, większość z nich była w jednym z czterech najpowszechniejszych kolorów: białym, czarnym, szarym lub srebrnym.

 

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt