tiledesk-icon
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
tiledesk-icon
24.06.2021

Czym jeździ Jeremy Clarkson?

Chociaż aktualnie został został rolnikiem i łapie owce oraz jeździ traktorem, Jeremy Clarkson doskonale jest kojarzony przede wszystkim jako dziennikarz motoryzacyjny. Przez wiele lat twarz takich programów jak głównie Top Gear, a ostatnio również The Grand Tour.  Jeremy Clarkson jest fanem i znawcą motoryzacji. Wielokrotnie wydawał swoje osądy na temat różnych marek, aut. Testował je, krytykował, ale też chwalił. A czym prywatnie jeździ angielski dziennikarz telewizyjny, 1/3 tria Jeremy Clarkson – Richard Hammond – James May? 

Najpierw powiedzmy sobie czym jeździł Clarkson. W jego garażu było mnóstwo aut. Marki, jakie najczęściej pojawiają się u Clarksona, to Mercedes, Ford, Volskwagen i Range Rover. Ale były to również takie auta jak np. Ferrari, a konkretnie model F355. Było również Lamborghini, a konkretnie Gallardo Spyder.  Z tych sportowych aut było to również m.in. Aston Martin V8 Vantage, Lotus Elise 111S czy Ford GT. 

Samochody Jeremyego Clarksona

Dziś, jak możemy znaleźć informację, w garażu, a chyba lepiej rzecz ujmując - w garażach - Jeremy’ego Clarksona możemy znaleźć siedem pojazdów. Gro z nich, bo 43% stanowią auta marki Range Rover. Są to kolejno Range Rover Autobiography V8, Range Rover TDV8 Vogue SE oraz Range Rover Vogue SE. Poza tym jest jeszcze jedno auto rodem z Wielkiej Brytanii. To Bentley Flying Spur. Nie dziwi również, że w posiadaniu Anglika jest również Alfa Romeo. Co prawda nie jest to Alfa Romeo Brera, którą w programach z uwielbieniem Jeremy porównywał to do Angeliny Jolie, to do Cameron Diaz (swoją drogą ma gust, prawda?), ale Alfetta GTV6. Clarkson definitywnie lubi tę markę, a jeśli chcecie poczytać o początkach Alfy Romeo, skąd pomysł na nazwę i jak wbili się na rynek - odsyłamy do naszego tekstu o historii włoskich marek samochodowych

Powróćmy jednak na Wyspy i do garażu Jeremy’ego Clarksona. Wspominaliśmy, że Clarkson często w posiadaniu ma samochody marki Mercedes. Obecnie posiada jednego, ale za to jakiego. To Mercedes-Benz 600 Grosser. Przyznacie, że jest dostojnie?

Ostatnim autem, jakie według naszej wiedzy posiada aktualnie Anglik jest Jeep Wrangler. Listę poddajemy jednak w wątpliwość, bo zdajemy sobie sprawę, że u Jeremy’ego Clarksona jest niczym w klubowej karierze Ricardo Quaresmy. Co chwilę coś nowego.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie i Wam takich aut również w naszych i Waszych garażach i tak częstych zmian. Zawsze warto próbować czegoś nowego, ale warto mieć jednak również swoich ulubieńców. Warto mieć swoją Alfę Romeo Brera.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia