Napisz
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
20.08.2023

Najlepsze miejsca na kemping

Kemping jest coraz bardziej popularny. A metod noclegowych do wyboru jest naprawdę wiele – począwszy od namiotu, skończywszy na wygodnym kamperze, którym można się swobodnie przemieszczać po całym kraju. Gdzie wybrać się na kemping w Polsce? Jak zaplanować swój urlop i co spakować? Sprawdźcie nasz poradnik!

Urlop na kempingu - jak zaplanować?

Zanim wyruszycie w podróż, warto zarezerwować miejsca noclegowe, w których zamierzacie się zatrzymać. Oczywiście możecie kamperem wyskoczyć na spontaniczną podróż po całej Europie, ale będziecie musieli upewnić się, gdzie możecie nocować, bo inaczej narazicie się na karę!

Wybierając kemping upewnijcie się, co znajdziecie na miejscu. Dobrze, jeśli dostępne są sanitariaty oraz kuchnia – nie każde miejsce ją oferuje, dlatego w razie potrzeby można zabrać turystyczną kuchenkę ze sobą.

Co spakować na wyjazd na kemping?

Oczywiście na kemping należy się dobrze spakować – jeśli śpicie w przyczepie lub kamperze, to potrzebne Wam będą śpiwory, poduszki lub kołdry. Nie zapomnijcie również o podstawowych przyborach kuchennych i łazienkowych.

Zabierzcie ze sobą również komplet ciepłych ubrań – pogoda wszędzie bywa kapryśna, dlatego dobrze być przygotowanym na deszcz czy zimniejsze dni.

Niezbędne będą również ręczniki, papier toaletowy i ręczniki papierowe, zapałki i latarka. Jeśli planujecie grillowanie, to możecie zabrać ze sobą mały grill oraz składane meble turystyczne (krzesełka, stoliczek).

Jeśli Wasz kemping nie będzie miał elektrycznego przyłącza, to przyda Wam się agregat, a dodatkowo również powerbanki.

Pamiętajcie o zabraniu apteczki, w której umieścicie niezbędne lekarstwa, leki przeciwbólowe, opatrunku, maść na ukąszenia owadów, kremy do opalania, spray na kleszcze i komary i krem na poparzenia słoneczne.

Przyczepa kempingowa czy kamper?

Zdecydowanie oba pojazdy mają swoje zalety. Przyczepa jest znacznie tańsza, a dodatkowo po dojechaniu na miejsce kempingowe, umożliwia swobodne korzystanie z samochodu osobowego i zwiedzanie nim okolicy. Z kolei kamper lepiej sprawdzi się w dłuższej podróży z licznymi postojami, gdyż umożliwia nocowanie w dowolnym miejscu, jeśli nie macie sprecyzowanych punktów noclegowych.

W kwestii samej jazdy – kierowcom może być ciężko na początku prowadzić auto z przyczepą kempingową, gdyż manewrowanie wygląda tutaj nieco inaczej. Ponadto, nie każde auto poradzi sobie z przyczepą w górach. Jazda kamperem również może z początku sprawiać trochę trudności, ze względu na swój gabaryt oraz specyficzną konstrukcję bryłową. Niemniej, kamper ma moc dostosowaną do swojej masy, więc nie sprawi Wam problemów w górach.

Jeśli zastanawiają Was koszty wynajęcia czy zakupu kampera lub przyczepy kempingowej, to podpowiadamy Wam, ze przyczepa jest znacznie tańsza, zarówno w zakupie, jak i w utrzymaniu. Kampery są droższe, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w większości z nich znajdziecie trwałe silniki diesla, więc zwykły regularny serwis powinien wystarczyć, aby uniknąć poważnych awarii. Pamiętajcie, że przyczepa i kamper muszą mieć również swoje ubezpieczenie OC, w przypadku drugiego typu pojazdu, będzie ono znacznie droższe.

Najlepsze kempingi nad morzem

Fanom surfowania do gustu przypadnie kemping w Chałupach „Ekolaguna”, gdzie jest niezwykle blisko do morza i zatoki, a także organizowane są liczne imprezy tematyczne, a warunki do kitesurfingu czy windsurfingu są doskonałe. Możecie tu przyjechać kamperem, przyczepą lub z własnym namiotem.

Szukający ciszy i spokoju docenią Juratę i „Molo Surf SPOT”, w której znajduje się piękny sosnowy las, a i do morza jest niezwykle blisko. Sama miejscowość jest bardzo urocza i na pewno nie będziecie się tutaj nudzić! W ośrodku są miejsca kempingowe, przyczepy do wynajęcia oraz pole namiotowe.

W zachodniopomorskim znajdziecie również bardzo przyjemny camping „Róża Wiatrów” w Darłówku. W tym miejscu macie do wyboru stacjonarne przyczepy kempingowe, przyłącza dla kamperów, a nawet pokoje w budynku, domki i pole namiotowe. Znajdziecie tu również kryty basen, boiska oraz oczywiście piękną okolicę, pełną lasów, ścieżek spacerowych, z bliską odległością od morza.

Najlepsze kempingi w górach

Bieszczadach możecie udać się do ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Diabla Góra”, który znajduje się w samym centrum Krajobrazowego Parku Gór Słonnych w Tyrawie Solnej. Inną opcją jest również kemping „Zjawa” nad Soliną, gdzie możecie rozbić namiot lub nocować w kamperze.

Inną propozycją jest camping PTTK w Ustrzykach Górnych, który znajduje się w sercu Bieszczad. Ten camping oferuje Wam przyłącza do przyczep, pole namiotowe, jak również domki z własnym sanitariatem. Znajdziecie tu również boiska, miejsca do grillowania oraz malowniczą okolicę.

Wybierając się na kemping w góry warto rozważyć Camping Europa Olza w Olzie. Znajduje się na granicy Polski i Czech, a oferuje zakwaterowanie w domkach holenderskich, na polu namiotowym lub przyłącza do przyczep karawaningowych. Okolica jest przepiękna i sprzyja długim spacerom. Znajdziecie tutaj nawet prywatną plażę, strzeżoną przez ratowników WOPR!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt