Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
20.09.2021

Nie zgadniecie, która marka samochodowa jest najbardziej pożądaną! My już wiemy...

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji Kongresu Dealerów w Łodzi. W trakcie wydarzenia podano wyniki XIV Badania Satysfakcji, które dla niektórych są niemałym zaskoczeniem! Otóż zwycięzcą badania w 2021 roku jest i tym samym najbardziej pożądaną marką na rynku jest… Toyota! 

Tylko jedna europejska marka została wyróżniona! 

W pierwszej piątce najbardziej pożądanych marek samochodowych Badania Satysfakcji, które przeprowadzono w tym roku, znalazła się tylko jedna europejska marka, która zebrała laury. To Volvo! 

W TOP 15 Badania Satysfakcji 2021 w kategorii auta osobowe na pierwszym miejscu znalazła się Toyota! Zaraz za nią znalazł się Lexus, Volvo, KIA i Subaru. 

- Zwróciliśmy uwagę w kierunku Toyoty już jakiś czas temu, gdy obserwując dane analityczne z naszego serwisu, zauważyliśmy że to najczęściej wyszukiwana marka samochodowa wśród naszych klientów – komentuje Marcin Korzeniewski, Autoplac 

Spore zaskoczenie 

Co ciekawe, XIV wynik Badania Satysfakcji wskazał, że bardzo popularne marki samochodowe spadły w dół. Sporym zaskoczeniem jest spadek Mazdy, która znalazła się na 8 miejscu rankingu, Audi – 7 miejsce, a Mercedes – 6. Całość zamyka Ford, który znalazł się na ostatnim miejscu, jednak awansował tym razem aż o 12 miejsc! 

- Z danych naszego serwisu wynika, że Ford znajduje się w pierwszej piątce najczęściej wyszukiwanych marek samochodowych. Przed nim jest Opel, Volkswagen i Audi. To wciąż zaufana marka, która cieszy się dużą popularnością wśród zmotoryzowanych. Badanie Satysfakcji wskazało na to, że pozycja Forda jeszcze bardziej się wzmocniła na rynku – komentuje Marcin Korzeniewski, Autoplac 

Jakość współpracy z importerami samochodów dostawczych 

W tej kategorii liderem jest również Toyota! Zaraz za nią znalazł się Mercedes, Ford, Renault i Iveco. Nie da się ukryć, że tegorocznym zwycięzcą jest bez dwóch zdań Toyota, jednak oklaski należą się również Fordowi, ze względu na ogromny awans, w porównaniu do poprzednich badań.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia