Napisz
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
01.03.2023

Rodzinny suv do 50 tysięcy - jakiego SUVa z rynku wtórnego wybrać?

SUVy są coraz popularniejszym wyborem wśród polskich kierowców. Nie ma się co dziwić, to auta niezwykle komfortowe, pakowane i świetnie sprawdzają się w trasie oraz w mieście. Jakiego SUVa wybrać do 50 tysięcy w benzynie, a jakiego z silnikiem diesla? Na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem? Sprawdźcie nasz poradnik! 

Niezawodny rodzinny SUV do 50 tysięcy - na co zwrócić uwagę? 

Budżet 50 tysięcy złotych na zakup SUVa pozwala już na przebieranie w ofertach, dlatego warto wcześniej przygotować się do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie. Szukając takiego pojazdu trzeba mieć na uwadze, że takie auta mają raczej charakter rodzinny, aniżeli sportowy i z pewnością będą palić więcej, niż klasyczna osobówka. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając rodzinnego SUVa? 

W kwestii oszczędności, warto przyjrzeć się parametrom spalania wybranego modelu SUVa, nie każdy będzie palił jak smok, ale w większości przypadków można się spodziewać większego zużycia paliwa, aniżeli w aucie osobowym. Będzie to miało duży wpływ na miesięczne koszty utrzymania auta, dlatego lepiej być przygotowanym. 

Bagażnik ma równie istotne znaczenie dla osób, które szukają SUVa. Duża pojemność bagażowa przy zachowaniu przestronnego wnętrza kabiny jest ogromnym atutem tego rodzaju nadwozia, dlatego też warto zapoznać się z parametrami ze złożonymi fotelami oraz po ich rozłożeniu, zanim wybierzecie konkretny model. To istotne zwłaszcza dla tych, którzy już wiedzą, że będą często przewozić dużo rzeczy lub większe gabaryty. 

Dużą zaletą SUVów jest również możliwość łatwego wsiadania i wysiadania, na co pozwala wysokie zawieszenie – to plus dla osób, które cenią sobie wygodę korzystania z własnego auta. Oglądając samochód już na żywo, możecie sprawdzić czy faktycznie w tym pojeździe jest Wam wygodnie przy wsiadaniu i wysiadaniu. 

Dla osób z małymi dziećmi ważnym aspektem będzie łatwość i komfort montażu fotelika dziecięcego – SUV jest wyższy od klasycznego samochodu, co znacznie usprawnia ten proces. Poza tym rodzice większych dzieci także na tym skorzystają, jeśli muszą jeszcze przewozić swoje pociechy w specjalnych fotelikach. 

Duże poczucie bezpieczeństwa – szukajcie takiego modelu, w którym poczujecie się bezpiecznie, nie tylko dzięki rozmiarowi i masie auta, ale również dzięki systemom wspomagania kierowcy. Nowocześniejsze modele będą miały ich całkiem sporo. 

Jaki SUV do 50 tysięcy w benzynie? 

Jeden z ulubionych SUVów Polaków, czyli Kia Sportage z benzynowymi silnikami spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Auto o niskiej awaryjności, oferuje pojemność jednostki 1.6 i 2.0. Moc Kia Sportage 1.6 to 132 KM, a 2.0 163 KM. 

Mocnym kandydatem jest jeszcze Kia Sorrento II z silnikiem benzynowym 2.4 o mocy 177 KM. Nie ma co prawda terenowego charakteru, ale do miejskiej jazdy spokojnie Wam wystarczy. Z dodatków znajdziecie tu kamerę cofania, panoramiczne okno dachowe, klimatyzację, nawigację, automat oraz skórzaną tapicerkę. 

Dodge Durango III z wolnossącym silnikiem benzynowym 3.6 V6 o mocy 294 KM lub 5.7 V8 Hemi 364 KM to już prawdziwa potęga. Temu modelowi nie straszne są duże przebiegi, jest po prostu pancerny. Kabina jest niezwykle przestronna, również w trzecim rzędzie czeka na Was dużo miejsca. Amerykańskie auto nie zawiedzie Was liczbą dodatków – wyposażenie jest bardzo bogate, a do tego ma ogromną liczbę schowków oraz uchwytów na przykład na napoje. 

Jaki SUV do 50 tysięcy z silnikiem diesla? 

Jednym z cenionych modeli na rynku jest Volvo XC60 2.4 d z początku produkcji. Pancerny diesel 2.4 o mocy 190-215 KM został wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę ze zmienną geometrią łopat. Wnętrze tego modelu oferuje pełny komfort 4 dorosłym osobom, skórzane obicie, automatyczna klimatyzacja, liczne systemy aktywnego bezpieczeństwa i mocne nagłośnienie to dodatkowe atuty XC60-tki. 

Drugą interesującą propozycją jest BMW X5 E70 3.0 – sześciocylindrowy silnik diesla oferuje moc 235-286 KM, a spalanie oleju jest w naprawdę rozsądnym przedziale. Model ma wysoką kulturę pracy, a do tego można znaleźć wersję z automatyczną skrzynią. Kierowcy znajdą w nim rozbudowany system multimedialny i nawigację, klimatyzację, napęd na cztery koła xDrive, wiele systemów bezpieczeństwa. 

Flagowy diesel Audi Q7 4.2 V8 TDI to technologiczny bliźniak Volkswagena Tourega oraz Porsche Cayenne. Ma świetne wyposażenie – automatyczną klimatyzację, nawigację, zaawansowany system multimediów, skórzane tapicerki, stały napęd quattro oraz liczne systemy wsparcia dla kierowcy. Moc silnika diesla 4.2 V8 TDI jest na naprawdę wysokim poziomie 326-340 KM. Jednostka napędowa korzysta z bezpośredniego wtrysku paliwa, doładowania oraz filtra cząstek stałych. 

SUV w automacie do 50 tysięcy - jakiego wybrać? 

Chevrolet Captiva – przyjemne, popularne auto w naszym kraju. Nie jest wykończone wewnątrz na najwyższym poziomie, ale nie o to chodzi. Znajdziecie w nim automatyczną skrzynię biegów, panoramiczne okno dachowe, komputer pokładowy i nawigację. Silnik benzynowy oferuje 2.4 l o mocy 134-136 KM, większa jednostka 3.2 i 3.0 V6 o mocy 230 KM lub 258 KM już spala znacznie więcej. Bardziej udane są diesle – 2.0 D o mocy 127-150 KM lub 2.2 D o mocy 163-184 KM. 

Inną propozycją SUVa z automatyczną skrzynią biegów jest Audi Q7 , które zostało wyposażone w skrzynię biegów typu Triponic. Pod maską znajdziecie silniki diesla 3.0 TDI o mocy 258 KM lub benzyniaka o mocy 231 KM. Na plus wygodne i komfortowe wnętrze oraz bardzo pakowny bagażnik (od 775 l do 2035 l). 

Volkswagen Tiguan – SUV z automatyczną skrzynią biegów lub manualną – do wyboru. Dobrym wyborem jest wersja z silnikiem Diesla 2.0 TDI, w której znajdziecie technologię Common Rail. Bardzo trwałe auto, ma bogate wyposażenie, a do tego nie jest awaryjne. Wyjątkiem jest wersja z silnikiem benzynowym 1.4, która lubi pomarudzić. 

O czym pamiętać wybierając SUVa do 50 tysięcy złotych? 

Kupując używanego SUVa trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów, o których wspomnieliśmy już na początku tekstu. Wybierając taki rodzaj samochodu, pamiętajcie że niektóre modele są wykorzystywane w głównej mierze do jazdy terenowej. 

Jeśli szukacie auta, które ma Wam posłużyć wyłącznie w obszarze zabudowanym i raz na jakiś czas w trasie, kierujcie się innymi parametrami, niż przy wyborze modelu do jazdy off-roadowej. 

Takie auto nie musi mieć super dużego prześwitu, ani też mocnego zawieszenia, blokady mostków czy bardzo wydajnej jednostki napędowej, która będzie pochłaniać ogromne ilości paliwa. 

Owszem SUVy, które spotkacie na rynku obecnie, poradzą sobie w jeździe terenowej, po polu, lesie czy innych nierównych nawierzchniach, ale nie nadadzą się do taplania w błocie.  Takim samochodem jest np.: Land Rover Discovery.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt