tiledesk-icon
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
tiledesk-icon
24.09.2020

Samochód używany - jak w prosty sposób podnieść jego wartość?

Myślisz o sprzedaży swojego samochodu, ale obawiasz się, że nikt nie będzie chciał go kupić? Nie wiesz co zrobić, aby ogłoszenie z Twoim autem wyróżniało się na tle innych? Nie martw się - mamy na to radę! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które sprawią, że cztery kółka w prosty sposób zyskają w oczach potencjalnego nabywcy. 

Wygląd ma znaczenie, czyli niech Twój samochód używany będzie jak nowy

Wśród szefów kuchni i pracowników gastronomii znane jest powiedzenie, że jemy oczami. O tym, że jest w tym wiele prawdy może świadczyć chociażby wygląd dań, które podawane są w ekskluzywnych restauracjach - profesjonaliści wiedzą bowiem jak sprawić, aby dana potrawa wyglądała apetycznie. Z używanymi samochodami jest podobnie. Im prezentują się lepiej, tym są atrakcyjniejsze dla nabywcy. Jeśli więc na spotkanie z potencjalnym kupcem podjedziesz brudnym autem, w którego wnętrzu pełno będzie kurzu i śmieci, masz marne szanse na udaną transakcję. Poświęć trochę czasu i wybierz się na myjnię, zainwestuj w wosk, wypierz tapicerkę. Może to też odpowiedni moment na zakup nowych felg? 

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli drobne usterki w przechodzonym samochodzie

Jeśli myślisz o sprzedaży auta, to najprawdopodobniej ograniczasz związane z nim wydatki do minimum. Jest to zrozumiałe, jednak nawet niewielkie działania mogą sprawić, że ktoś będzie chciał kupić Twój samochód za atrakcyjną dla Ciebie kwotę. Warto więc, abyś odwiedził najbliższy warsztat samochodowy i podpytał swojego mechanika, co można zrobić, aby niedużym nakładem finansowym podnieść wartość czterech kółek. Może to być np. wymiana wszystkich płynów, żarówek czy wycieraczek. 

Wiarygodność przede wszystkim, czyli sprzedaż samochodu a formalności

Choć możliwości sprzedaży auta jest obecnie wiele, to sporo osób nadal zastanawia się, gdzie kupić samochód używany. Ma to związek przede wszystkim z obawą przed nieuczciwymi sprzedawcami. Powinieneś więc wykorzystać ten fakt i zwiększyć swoją wiarygodność. Warto do tego wykorzystać Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców, w skrócie CEPiK. Jest to baza, w której znajdziesz informacje m.in. o rejestracji pojazdu, badaniach technicznych czy numerze VIN. 

- Autoplac.pl to jedyny portal z ogłoszeniami za darmo, na którym znaleźć można oferty sprzedaży samochodów uzupełnione o raport z CEPiK. Dzięki temu sprzedawcy stają się bardziej wiarygodni, natomiast kupujący nie muszą już dopytywać o historię pojazdu, ponieważ jest ona dostępna od ręki - wyjaśnia Magda Zglińska z firmy Yanosik.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia