Napisz
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
27.06.2023

TOP 10 samochodów dla przedstawiciela handlowego

Codzienna praca przedstawiciela handlowego oznacza pokonywanie sporej liczby kilometrów na trasie lub w mieście. A do tego potrzebne jest dobre auto, które spełni oczekiwania kierowcy, a także sprawdzi się w wykonywaniu codziennych obowiązków na tak ważnym stanowisku. Jakie auto wybrać? Sprawdźcie ranking najlepszych samochodów służbowych dla przedstawiciela handlowego!

Jaki samochód będzie najlepszy dla przedstawiciela handlowego?

Przedstawiciel handlowy, by wykonywać swoje obowiązki, potrzebuje trzech głównych narzędzi: telefonu i laptopa oraz samochodu służbowego. W zależności od profesji ma również produkty, które oferuje zatrudniająca go firma.

Niemniej, auto dla handlowca jest niezwykle ważne w jego zawodzie, gdyż praktycznie codziennie będzie w trasie. Wybierając samochód dla przedstawiciela handlowego należy wziąć pod uwagę ekonomię, czyli koszty spalania oraz utrzymania auta, ale również standardy bezpieczeństwa i komfortu – w długich podróżach przydatna będzie klimatyzacja, dobre zawieszenie, a także systemy wspierające kierowcę, który dziennie pokonuje setki kilometrów.

Duże znaczenie ma także wybór nadwozia:

  • Kombi – jako auto służbowe sprawdzi się świetnie, zwłaszcza dla przedstawiciela handlowego, który często wozi ze sobą produkty, czy materiały reklamowe. Większy bagażnik umożliwia przewożenie dużej ilości rzeczy niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych.
  • Hatchback lub sedan – doskonałe rozwiązanie dla przedstawicieli handlowych, którzy w głównej mierze będą poruszać się po miejskiej przestrzeni, w której trudno znaleźć miejsce parkingowe.

Poza nadwoziem, warto zwrócić uwagę także na silnik:

Benzyna/diesel – najlepsza opcja dla przedstawicieli handlowych, którzy wybierają się w długie trasy między miastami.

Hybryda/elektryk – idealnie sprawdzi się dla pracowników wykonujących swoje obowiązki w miastach, dzięki silnikowi elektrycznemu będą mogli korzystać z buspasów i parkowania w mieście, a dzięki hybrydzie ich jazda będzie generować mniejsze koszty.

Dodatkowo wybierając auto służbowe dla przedstawiciela handlowego, warto zastanowić się nad formą finansowania – najpopularniejszymi rozwiązaniami są: wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy, leasing, kredyt lub zakup jednorazowy.

Samochody służbowe ranking najciekawszych aut do firmy

Wśród małych i średnich przedsiębiorstw najpopularniejszymi markami w firmowej flocie są: Volkswagen, Mercedes-Benz, Ford, Skoda oraz Opel, jak podaje Carefleet S.A. Niemniej, przedstawiciele handlowi wybierają takie marki, jak: Fiat, Renault, Toyota, Citroen, Peugeot, czy Dacia.

Większość pojazdów pochodzi z rynku wtórnego, co pozwala na wybór znacznie droższych marek, które są postrzegane jako niezawodne. Mowa o Mercedesach, Fordach i Volkswagenach. Na które pojazdy z sektora używanych aut warto zwrócić swoją uwagę?

Bardzo popularnym wyborem są:

1.      Toyota Corolla

2.      Skoda Octavia

3.      Hyundai i30

4.      Toyota Yaris

5.      Kia Sportage

6.      Dacia Duster

7.      Skoda Fabia

8.      Skoda Superb

9.      Volkswagen Passat

10.   Toyota Yaris Cross

TOP 4 samochody służbowe ranking Autoplac

Toyota Corolla – bardzo uniwersalne auto, które oferuje niesamowicie wysoki komfort podróżowania, spory bagażnik (452 litry!), 6-stopniową skrzynię manualną. Moc benzynowej jednostki 1.6 Valvematic na poziomie 132 KM zaspokoi potrzeby handlowca pracującego w mieście i bywającego często w podróży. Średnie spalanie również in plus – 6,3 l/100 km to bardzo dobry wynik. Zawieszenie pracuje w aucie poprawnie, jest miękkie i dobrze współgra z naszymi drogami. Nie bez powodu jest to model często wybierany do różnych profesji – nie tylko dla przedstawiciela handlowego, ale również dla taksówkarza, a nawet menedżera.

Opel Astra Sports Tourer 1.4 Turbo Enjoy – dobre kombi na długie trasy! Silnik o mocy 140 KM oferuje całkiem przyjemne osiągi w mieście i na trasie, a na plus tego modelu jest zdecydowanie przestrzeń bagażowa.

Skoda Octavia 1.6 TDI Active – Skoda Octavia to ulubione auto przedstawicieli handlowych. Sprawdza się świetnie w długich trasach oraz w przestrzeni miejskiej. Wizualnie nie można jej nic zarzucić, a i w praktyce spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Silnik diesla doskonale poradzi sobie z długimi trasami.

Toyota Auris Hybrid 135 Premium – świetne auto dla handlowców poruszających się po mieście. Silnik benzynowy o pojemności 1.8 litrów oferuje moc 99 KM, a jednostka elektryczna 80 KM. W kwestii spalania producent podaje 3,7l/100 km, a samo auto nie kosztuje wiele. Dodatkowy atut – odzyskiwanie energii z hamowania!

Jak sprzedać samochód firmowy?

Samochód firmowy zwykle znajduje się w ewidencji środków trwałych firmy, co pozwala na zaliczanie wydatków związanych z jego użytkowaniem do kosztów uzyskania przychód. Zmniejsza to podstawę opodatkowania a także podatki.

Powoduje to konieczność ujęcia przychodu z sprzedaży firmowego auta w zakresie podatku dochodowego:

  • Jeśli firma jest w 100% właścicielem pojazdu, to w przychodach należy zapisać pełną kwotę netto, bez VAT, którą uzyska ze sprzedaży auta.
  • Jeśli firma stanowi współwłaściciela pojazdu, wówczas w przychodach wpisuje się kwotę netto bez VAT uzyskanej ze sprzedaży auta, która odpowiada procentowemu udziałowi we własności.

Trzeba wiedzieć, że podatek dochodowy będzie należało uiścić również w sytuacji przeniesienia pojazdu do majątku prywatnego i następnie sprzedanego. Jeśli od momentu wycofania auta z firmy nie upłynęło 6 lat, to podatek dochodowy trzeba będzie zapłacić.  

Oczywiście sprzedaż firmowego auta oznacza również konieczność uiszczenia podatku VAT:

  • Gdy auto jest używane w 100% w działalności opodatkowanej należy wystawić fakturę 23% VAT.
  • Jeśli auto służy w cyklu mieszanym, wówczas należy wystawić fakturę 50% VAT.

Gdzie sprzedać samochód firmowy?

Oczywiście w naszym serwisie Autoplac.pl – pomożemy Wam znaleźć przyszłego właściciela Waszego samochodu, a także załatwimy wszelkie formalności! Ogłoszenie sprzedaży auta opublikujecie u nas za darmo!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt