Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Potrzebujesz rady ?Kliknij tutaj i zacznij rozmowe z naszym ekspertem
Ikonka wiadomości - Zacznij rozmowę z ekspertem
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
28.07.2021

Wystartował nabór do dofinansowania na samochód elektryczny

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób rozważa zakup samochody elektrycznego. Jest to spowodowane rosnącą świadomością ekologiczną wśród Polaków, jak również chęcią posiadania nowoczesnego samochodu, którym bez problemu wjedziemy do planowanych zielonych stref w większych miastach. 12 lipca ruszył nabór do dofinansowania zakupu elektryka dla osób fizycznych, sprawdziliśmy jakie są wymagania i który samochód wybrać, aby otrzymać wsparcie finansowe. 

Ruszył program „Mój elektryk” 

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) podało informację, że 12 lipca wystartował pierwszy nabór wniosków do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój elektryk”. Obecnie o dofinansowanie w ramach programu mogą się ubiegać osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. 

Uspokajamy również przedsiębiorców – w 2 etapie programu będą mogli również ubiegać się o wsparcie finansowe do zakupu elektryka. Dotyczy to również samorządów oraz innych podmiotów instytucjonalnych. Z kolei w 3 etapie do udziału w naborze zaproszone zostaną banki, które za pośrednictwem firm leasingowych będą dystrybuować dopłaty do leasingu. 

- To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy są zainteresowani zakupem samochodu elektrycznego. Zwłaszcza, że większość klientów indywidualnych i przedsiębiorców wciąż wstrzymywała się z decyzją o zakupie elektryka, czekając na możliwość dofinansowania. W Autoplac wciąż obserwujemy przypływ ofert sprzedaży samochodów BEV i PHEV, a także ich rosnącą popularność wśród kupujących – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

O jakich kwotach dofinansowania mowa? 

Osoby fizyczne, które chcą wziąć udział w programie „Mój elektryk” mogą liczyć na dopłatę 18 750 zł do zakupu auta typu BEV (całkowicie elektrycznego) kategorii M1. Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają większe wsparcie, w kwocie 27 tys. zł. 

Dofinansowanie ma dotyczyć aut, który cena nie przekracza 225 tys. zł w przypadku osób fizycznych, które starają się o wsparcie. Posiadacze Karty Dużej Rodziny nie podlegają żadnemu limitowi w zakresie kosztu zakupu samochodu elektrycznego. 

Dofinansowanie dla przedsiębiorców – kiedy i jaka kwota? 

Przedsiębiorcy będą mogli również wziąć udział w naborze do dofinansowania na zakup elektryka, jednak nastąpi to dopiero w drugim etapie. Maksymalna kwota dopłaty do kupna pojazdu BEV, o wartości maksymalnej 225 tys. zł, to 27 tys. zł dla pojazdów kat. M1, ze średniorocznym przebiegiem powyżej 15 tys. km. Mniejszy przebieg pojazdu będzie równy mniejszej kwocie dofinansowania, o wysokości 18,75 tys. zł. Z kolei w kategorii L1e-L7e będzie można uzyskać wsparcie finansowe o wysokości 4 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Co ważne – przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać o dofinansowanie dla większej ilości pojazdów, niż jeden. 

Ci, którzy są zainteresowani zakupem samochodów dostawczych (kat. N1) lub pojazdów z kategorii M2 i M3 mogą liczyć na dofinansowanie o wysokości 70 tys. zł. Auta jednak będą musiały mieć deklarowany średni przebieg roczny powyżej 20 tys. km. Mniejszy przebieg oznacza mniejsze dofinansowanie, a konkretniej – do 50 tys. zł. 

Jakiego elektryka wybrać? 

- Najpopularniejsze modele elektryków w naszym serwisie to Nissan Leaf, który zbiera świetne recenzje, a także BMW i3, które zadowala nawet najbardziej wymagających. Oba modele doskonale sobie radzą w miejskim ruchu, a także na trasach poza miastem. Nowoczesne wyposażenie aut sprawia, że jazda nimi to czysta przyjemność i ogromny komfort – informuje Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl 

Idealnym wyborem dla osób, które mają mniejszą rodzinę, będzie Nissan Leaf lub BMW i3, które oczywiście znajdziecie w ofercie Autoplac. Posiadaczom większej rodziny proponujemy zakup Hyundai Kona, który ma znacznie większą przestrzeń, a także pojemność bagażnika. Ten charakterny SUV świetnie się sprawdzi dla rodziny 2+3, zapewniając jej wysoki komfort podróży.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt