Napisz
Dodaj ogłoszenie za 0zł
Moje poszukiwania
Ulubione
Ulubione
0
Zapisane filtry
Zapisane filtry
0
Inne
Aktualności
Co nowego?
ikonka odtwórz w czerwonym kółku - Radio Yanosik
Radio Yanosik
Katalog
Katalog pojazdów
Blog
Blog
Partnerzy
Partnerzy
Kontakt
Kontakt
Zaloguj się
Zaloguj się
Zarejestruj się
Zarejestruj się
15.03.2023

Samochód dla budowlańca - jaki samochód dla małej firmy budowlanej?

Auto na budowie ma ogromnie ważną rolę do spełnienia – musi pomóc dotrzeć ekipie na miejsce pracy, przewieźć narzędzia pracy, a także materiały budowlane. Małe firmy remontowe mogą sobie poradzić z pomocą niedużego dostawczaka albo kombi, ale duże przedsiębiorstwa muszą poszukać czegoś znacznie większego. Jaki samochód dla budowlańca wybrać? Sprawdźcie nasze propozycje! 

Jakie auto dla firmy remontowej? 

Właściciele mniejszych firm remontowych powinni skierować swoją uwagę w stronę ekonomicznych, zwinnych aut, które z łatwością poruszają się po miejskich drogach, ale poradzą sobie również na polnej drodze dojazdowej do np.: nowo wybudowanego domu. 

Wybierając auto dla firmy remontowej, trzeba zadać sobie pytanie: jaka wersja nadwozia będzie najodpowiedniejsza dla usług, które świadczy: bus, van, pick-up, czy kombi

To oczywiście nie wszystko, trzeba zastanowić się nad parametrami silnika, który ma najlepiej spełniać potrzeby właściciela firmy i pracowników, ale też mieć ekonomiczny charakter. 

W przypadku małej firmy remontowej może się okazać, że doskonale sprawdzi się samochód z nadwoziem typu kombi, który pozwoli na przewiezienie wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych lub mały dostawczak, w którym zmieści się znacznie więcej. 

Vany i pick-upy w firmie budowlanej 

W kategorii małych vanów lub pick-upów warto zwrócić uwagę na: 

Opel Combo – auto ma nadwozie typu kombi, jego moc maksymalna wynosi od 76 do 135 KM, a prędkość maksymalna zaczyna się od 158 km/h, a kończy na 179 km/h – wszystko zależy od wersji. Średnie spalanie waha się od 6 do 7,6 l/100 km. Dużym atutem jest bardzo pojemny bagażnik, który pomieści od 1414 l do 3200 l. Samochód ma 4 lub 5 drzwi i bardzo przestronne wnętrze. Spokojnie zmieszczą się w nim wszelkie materiały wykończeniowe, a nawet mniejsze drabiny. 

Volkswagen Amarok – mocny pick-up, którego moc maksymalna wynosi od 122 do 258 KM. Pod maską znajduje się naprawdę dobry silnik z 4 lub 6 cylindrami o pojemności od 1968 cm3 do 2967 cm3. Amarok ma dołączany napęd na 4 koła, napęd tylny lub stały napęd na 4 koła, a nawet stały napęd na 4 koła off road. Zasilany dieslem, średnie spalanie ma na poziomie od 7,5 do 8,3 l/100 km. Niezabudowany bagażnik pozwala na przewożenie różnych, dużych, gabarytów, zgodnie z przepisami. 

Małe auta dostawcze 

Z kolei małe dostawczaki i auta typu pick-up, które są warte uwagi: 

Peugeot Partner – należy do niższej klasy średnich samochodów osobowych. Jego nadwozie to kombi, a na rynku spotkacie 5 generacji tego modelu. Moc maksymalna Partnera wynosi od 70 do 120 KM, co przekłada się na prędkość maksymalną od 150 do 177 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje od 12 do 17,5 sekundy. Silnik w Partnerze ma 4 cylindry, pojemność od 1360 do 1997 cm3. Pojazd można tankować benzyną lub dieslem, w zależności od wybranej wersji. Na plus zasługuje konfiguracja drzwi od 3 do 5 oraz siedzeń od 5 do 7 – może posłużyć również małej ekipie remontowej. Bagażnik ma pojemność od 2 800 do 3 000 litrów, zatem zmieści się w nim naprawdę sporo niezbędnych do pracy materiałów. 

Citroen Berlingo – auto również z nadwoziem typu kombi, produkowane od 1998 roku i popularne wśród polskich kierowców. Powstało aż 6 generacji tego modelu. Na rynku znajdziecie wersje z silnikiem benzynowym lub diesla, których moc maksymalna zaczyna się na 71 KM, a kończy na 131 KM. Prędkość maksymalna waha się od 142 km/h do 177 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km zajmuje od 12,5 do 17,1 sekund. Auto średnio pali od 4,3 do 8,2 l/100 km. Ma od 3 do 5 drzwi, 5 siedzeń i bagażnik o pojemności od 624 do 3 000 litrów. 

Mercedes Viano – produkowany od 2003 do 2014 roku, na rynku pojawił się w 2 generacjach. Należy do wyższej klasy średnich samochodów osobowych. Moc maksymalna pojazdu wynosi od 109 KM do 258 KM, prędkość maksymalna waha się od 174 km/h do 201 km/h. Silnik Viano jest rzędowy lub w układzie V, posiada od 4 do 6 cylindrów. Można go zasilać benzyną lub dieslem, średnie spalanie wynosi od 8,4 do 14 l/100 km. Auto ma od 5 do 8 siedzeń, od 4 do 5 drzwi oraz napęd tylny. Bagażnik ma maksymalną pojemność od 3 000 do 3 550 litrów. 

Samochód dla pracowników budowlanych - na co zwrócić uwagę? 

Gdy działalność firmy się rozrośnie, to naturalnym efektem będzie również konieczność zatrudnienia pracowników i wymiana firmowego auta na większe. Szukając odpowiedniego modelu pojazdu, dobrze jest zastosować się do poniższych wskazówek: 

  • Pakowność auta – powinno pomieścić ekipę pracowników oraz wszystkie najważniejsze elementy, które potrzebne są do wykonywania pracy. I tu dobra rada – miejcie na uwadze również rozmiar opakowań, bagaży pracowników (plecak, torba) oraz zabezpieczenia transportowe. 
  • Niska awaryjność – każda naprawa lub wizyta w serwisie z samochodem wymusi przestój w pracy, dlatego dobrze jest wybierać auta, które są nisko awaryjne, aby uniknąć ryzyka częstych wizyt w warsztacie. 
  • Ekonomiczny charakter – dobrze, by pojazd mało palił, zwłaszcza gdy ekipa pracowników budowlanych będzie musiała z niego często korzystać. Warto pomyśleć o montażu instalacji LPG lub zainwestować w zakup elektryka, zwłaszcza że obecnie można uzyskać również dofinansowanie. 

Samochód na budowę - jaki wybrać? 

Auto na budowę powinno pomieścić nie tylko ekipę pracowników, ale również materiały budowlane, które mogą mieć całkiem spore rozmiary. Samochody, które mogą się sprawdzić idealnie na budowie, to: 

Renault Master – nowoczesne auto, które zna odpowiedzi na wszystkie potrzeby firm budowlanych. Moc silnika wynosi od 80 do 170 KM, pojemność dostępnych wersji zaczyna się od 2,2 l a kończy na 3l. Prędkość maksymalna wynosi 135-145 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km zajmuje od 14 do 21,5 sekund. Dostępne wersje silnikowe to diesel lub elektryczny. 

Mercedes-Benz Sprinter – idealny model to bezpiecznego przewozu delikatnych materiałów, takich jak płytki dekoracyjne, rzeźby czy inne. Model ma maksymalną przestrzeń ładunkową równą 17 m3, a jego ładowność to prawie 3144 kg! Co ważne, auto spełnia również normy emisji spalin Euro-62/Euro VI. Możecie go kojarzyć z wielu firm kurierskich, które korzystają z niego od lat. 

Peugeot Boxer – świetne auto użytkowe, które sprawdzi się zwłaszcza w przewozie materiałów sypkich. Pod maską Boxera znajdziecie silniki wysokoprężne o mocy 120, 140 i 165 KM lub możecie zainteresować się wersją elektryczną o mocy 120 KM, akumulatorem 70 kWh i zasięgiem do 340 km. Objętość użytkowa tego pojazdu wynosi 3 m3. 

Elektryczny samochód dla budowlańca – jaki? 

Przedsiębiorstwa coraz częściej wybierają pojazdy elektryczne do swoich firm. I również w przypadku aut dostawczych, które sprawdzą się w formie samochodów na budowę, warto zainwestować w zakup elektryka. Zwłaszcza, że jego posiadanie daje wiele przywilejów. Nasza propozycja, to: 

Citroen Jumpy – elektryczne auto w wersji kombi, które idealnie sprawdzi się do przewozu pracowników. Ma dużą przestrzeń, która pomieści aż 9 osób. Silnik oferuje moc 136 KM, z momentem obrotowym 260 Nm oraz akumulatorami 50 kWh i 75 kWh. Napęd elektryczny pracuje niesamowicie płynnie i zapewnia dobrą dynamikę jazdy.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyFormy finansowaniaNauka i technologiaUbezpieczenia
Udostępnij:
Dane kontaktowe biura prasowegostrzałka w dół - Rozwiń

Dziękujemy za odwiedzenie bloga Autoplac.pl, gdzie znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące motoryzacji, w tym informacje prasowe, zdjęcia, czy relacje wideo, a także historie o naszych pracownikach i naszej organizacji.

Mają Państwo pytania lub chcą nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu:

Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z [email protected]

Jeśli jesteś naszym klientem, prosimy o odwiedzenie strony www.yanosik.pl/kontakt